Do wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 14.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że uczestnicy wypadku jechali ścieżką pieszo-rowerową. 16-latka z Hrubieszowa na hulajnodze, znajdując się w okolicach przejścia dla pieszych, wykonała manewr omijania stojących przed przejściem osób. Zjeżdżając na drugą stronę ścieżki doprowadziła do czołowego zderzenia z cyklistą, którym był 74-letni zamościanin.
Oboje zostali poturbowani i wymagali pomocy medycznej. Byli trzeźwi.
Sezon na hulajnogi w Zamościu rozpoczął się zaledwie tydzień temu. Na chodnikach powinni uważać wszyscy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.
- Przypominamy o ostrożności i stosowaniu się do przepisów drogowych. Jadąc na rowerze czy też hulajnodze elektrycznej, mamy obowiązek korzystać z drogi dla rowerów, kiedy jest ona wyznaczona. Jeśli ich nie ma, na hulajnodze można poruszać się ulicą, o ile obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/h. Zawsze należy być również ostrożnym, obserwować otoczenie i zwracać uwagę na innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy KMP Zamość.
Czytaj też:








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [22-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-15-3-2026-1774177182.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze