Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Kiermasz w rytm musicalu w Tarnogórze. Burmistrz szalał na parkiecie

Na nietypowe połączenie klimatu lat '60 i '70, a także wielkanocnej atmosfery mogli liczyć goście Domu Kultury w Tarnogórze, którzy w niedzielę, 19 marca, odwiedzili tę placówkę. Wszystko przez występ krasnostawskiej filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Kiermasz w rytm musicalu w Tarnogórze. Burmistrz szalał na parkiecie
Na parkiecie szalał także burmistrz

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Izbica

Kiermasz rękodzieła o tematyce wielkanocnej i rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Kobiet towarzyszyły prezentacji spektaklu pt. „Senne marzenia” w wykonaniu członków UTW. Pod koniec zebranych bawił swoimi występami Piotr Jaworski. Takie połączenie różnorodnych „klimatów” musiało przypaść do gustu miejscowym, bo w czasie imprezy frekwencja dopisywała i wszyscy zdawali się bardzo dobrze bawić.

– Nie mamy zbyt dużego doświadczenia w występowaniu poza sceną Krasnostawskiego Domu Kultury, ale wnioskując po frekwencji i reakcjach publicznych, nasi widzowie dobrze się bawili. Bardzo nas to cieszy. A jeszcze mocniej o tyle, że udało się nam ich zaangażować i znaczna część z nich śpiewała przeboje razem z nami! Co więcej, sam pan burmistrz szalał z nami na parkiecie – podsumowuje Małgorzata Antoniak, kierownik filii LUTW w Krasnymstawie.

Przypomnijmy, że pomysłodawczynią scenariusza, a zarazem reżyserem spektaklu była Janina Młynek, emerytowana nauczycielka Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. Sztuka nawiązywała do klimatu muzycznego lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia i wykorzystano w niej znane i lubiane przeboje z tamtych lat, jak również teksty poetyckie polskich poetów.

– Głównym przesłaniem skierowanym do publiczności było to, że w życiu najważniejsza jest miłość i przyjaźń. O tym też opowiadały teksty wykonywanych piosenek, jak również przytaczane cytaty i fragmenty wierszy. Próby trwały rok. Chciałabym podziękować całemu zespołowi teatralno-muzycznemu, który zajął się również przygotowaniem scenografii i dekoracji – dodała pani Małgorzata.

Ważną częścią całej imprezy było wręczenie nagród za wyniki konkursu rękodzielniczego z okazji Dnia Kobiet. Komisja konkursowa oceniając prace brała pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, estetykę i staranność wykonania pracy oraz inwencję twórczą i samodzielność. Wyniki rozpatrywano w 4 kategoriach wiekowych.

Kategoria I – Przedszkole

  1. miejsce – grupa przedszkolna „Motylki” (przedszkole Izbica)
  2. miejsce – Marcelina i Antoni Świstowscy (przedszkole Izbica)
  3. miejsce – Szymon Watras (przedszkole Tarnogóra Kol)

Kategoria II – Klasa I- III

  1. miejsce – Filip Hałas ( kl. I Tarnogóra - Kolonia)
  2. miejsce – Tomasz Olech ( kl. III Tarnogóra - Kolonia)
  3. miejsce – Zuzanna Tokarska (kl. II Orłów)

Kategoria III - Klasa IV-VIII

  1. miejsce – Julia Dudek ( kl. VI Wirkowice)
  2. miejsce – Michał Wójcik (kl. V Tarzymiechy)
  3. miejsce – Jagoda Petla (kl. IV Izbica)

Kategoria IV - dorośli

  1. miejsce – KGW „Swojaki”
  2. miejsce - Olga Lis
  3. miejsce – Agnieszka Pawlak


Wyróżnienia otrzymali zaś:
- Katarzyna Zygmunt (przedszkole Tarnogóra - Kolonia)
- Lilianna Rybak (kl.I Tarnogóra - Kolonia)
- Kuba Rybak (kl. III Tarnogóra - Kolonia)
- Kamil Wojtowicz ( kl. III Tarnogóra - Kolonia)
- Nicola Nowacka (kl. VI Orłów)
- Sebastian Solan (kl. IV Tarnogóra - Kolonia)
- Kamila Czochrowska (kl. V Tarzymiechy)
- KGW Kryniczki

– Występ był bardzo humorystyczny i interesujący. Myślą przewodnia przedstawienia była miłość. Scenografia i wspaniale dobrane stroje ubogacały całą sztukę. Odpowiednie oświetlenie na scenie wpływało na emocje widza. Z perspektywy widza tej sztuki mogę powiedzieć, że miło się je oglądało i słuchało. Aktorzy wspaniale zagrali swoje role, wprowadzając nas – publiczność – w miłosny i wiosenny nastrój – skomentowała Weronika Downar – Zapolska, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Izbicy. – Co ważne, spektakl mogli podziwiać wszyscy. Naszą intencją podczas organizacji było bowiem to, aby żadne z wydarzeń nie miało wpływu na przebieg pozostałych. Stąd też np. aktorzy UTW chętnie zwiedzali potem kramy z rękodziełem – dodała dyrektor SOKiSu.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:
tgł

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama