Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:15
Reklama

500 osób w Biegu Sobiborskim

W sumie nawet około 500 osób może wziąć udział w XVII edycji Biegu Sobiborskiego. Impreza odbędzie się już w najbliższą niedzielę.
500 osób w Biegu Sobiborskim

Organizatorem zmagań jak zawsze jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie. Do ubiegłego piątku na liście startowej biegu głównego było już ponad 100 zawodników. Zwykle większość zapisuje się w ostatniej chwili, dlatego organizatorzy spodziewają się, że tylko w biegu głównym może wystartować nawet około 250 zawodników. A do tego około 300 osób w kategorii dzieci i młodzieży. Opłata startowa wynosi w tym roku 40 zł od osoby.

Hasło biegu także się nie zmienia - "Ocalić od zapomnienia, uczyć dla przyszłości".

- Głównym celem imprezy jest pamięć o ludziach pomordowanych w hitlerowskim obozie zagłady w Sobiborze, ale również upowszechnienie sportu wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Z roku na rok jej popularność wzrasta. W ubiegłorocznej, XVI edycji wystartowało 528 osób, z czego aż 202 zawodników w biegu głównym oraz 326 w biegach szkolnych. Liczymy, że po raz kolejny bieg przyciągnie rekordową liczbę miłośników tego sportu – mówi Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie.

Biegi szkolne rozpoczną się o godzinie 10.30. Odbędą się ul. Rynek i potrwają dwie godziny. Natomiast bieg główny, na dystansie 12,5 km, wystartuje w samo południe z Sobiboru do drogi Wojewódzkiej Włodawa-Wola Uhruska i przez Orchówek do Włodawy. Uczestnicy podzieleni zostaną na kategorie wiekowe: mężczyzn – 16-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat oraz 50+ i kobiet – 16-29 lat, 30-39 lat oraz 40+, oraz na tzw. kategorie generalne: generalna kategoria mężczyzn, generalna kobiet, mężczyzn niepełnosprawnych na wózkach zwykłych oraz kobiet niepełnosprawnych na wózkach zwykłych.

Więcej o tej imprezie przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia Włodawskiego


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama