News will be here

Wrócili z dwoma srebrami. Kolejne sukcesy strzelców z Chełma

Kamil Mirzwa i Kamil Jakóbczak wzbogacili dorobek medalowy sekcji strzeleckiej Fabryki Sportu kolejnymi krążkami. Stanęli na podium w turnieju Indor Mecz 2022/2023, który odbył się na strzelnicy w byłej fabryce samochodów w Warszawie.

Kamil Jakóbczak wywalczył srebrny medal w klasie production optics, a do najwyższego stopnia podium zabrakło mu tylko 3,5 proc. Jeszcze mniej do złota, bo zaledwie 1,12 proc. potrzebował Kamil Mirzwa, który zajął drugie miejsce w klasie production. Mirzwa pokonał m.in. mistrza Polski. Zwyciężył mistrz Litwy i jeden z czołowych strzelców w Europie.

- Dwa srebra na prestiżowych zawodach to dobry początek sezonu - mówi Kamil Mirzwa. - Plany są ambitne, startować będą również nasi nowi podopieczni, więc mamy nadzieję, że do Chełma uda się przywieźć jeszcze więcej medali.

Zawody były pierwszymi w historii Polski zmaganiami strzeleckimi levelu 3 (najwyższego, jaki można organizować w naszym kraju) na krytej strzelnicy. Oprócz rodzimych zawodników pojawili się też świetnie przygotowani reprezentanci krajów sąsiednich, Skandynawii czy Stanów Zjednoczonych, rywalizujący na 16 torach, gdzie trzeba było oddać min. 300 strzałów.