Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Chełmska palarnia kawy wśród laureatów projektu Marka Lubelskie!

W sobotę (11 lutego) odbyła się XXIV Gala Ambasadora Województwa Lubelskiego, podczas której przyznawane były certyfikaty projektu gospodarczego Marka Lubelskie. W gronie 10 firm znalazła się firma Rigel Sylwia Wnuk, czyli chełmska palarnia kawy Light Roast.
Chełmska palarnia kawy wśród laureatów projektu Marka Lubelskie!

Źródło: UMWL

To już XVII edycja gospodarczego projektu pod nazwą Marka Lubelskie. Do tej pory znak towarowy Marka Lubelskie otrzymało już 100 firm z regionu. Są to przedsiębiorstwa z branży: medycznej, spożywczej, produkcyjnej, usługowej, odzieżowej, budowlanej, ogrodniczej i IT. W tym roku do tego zaszczytnego grona dołączyła chełmska firma - Rigel Sylwia Wnuk. 

Przedsiębiorstwo powstało w 2018 roku. Light Roast - chełmska palarnia kawy - jest firmą rodzinną. Właściciele sami pracują nad mieszankami kaw oraz herbat, ponieważ od niedawna przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie również herbaty. Ich mieszanki idealnie wkomponowują się w gusta klientów. Są bogate w owoce oraz kwiaty, które mają właściwości zdrowotne, piękny zapach i idealny smak. Firma bardzo dba o jakość swoich produktów oraz zadowolenie klientów.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to wyróżnienie. Jest to bardzo motywujące do dalszej pracy i rozwoju. Z tego miejsca chciałam bardzo podziękować marszałkowi województwa lubelskiego, ale także całemu zarządowi - mówiła podczas gali właścicielka firmy Sylwia Wnuk.

Rigel Sylwia Wnuk była jedną z 10 tegorocznych laureatów. 

Od teraz znak Marka Lubelskie na swoich produktach będą mogli umieszczać również: Darex Producent Koszul z Kraśnika, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita posiadająca swoje oddziały m.in. w Białej Podlaskiej, Łaszczowie i Tomaszowie Lubelskim, Pimum z Biłgoraja znana z marki mebli Deerhorn, producent systemów zamykania RST Roztocze z Tomaszowa lubelskiego, producent sortownic do owoców spółka Green Sort z Janowa Podlaskiego, Winnica Sienkiewicz z Samoklęsk, BiGrim z Wojciechowa produkująca ekologiczne soki, Gniecki z Hrubieszowa świadcząca usługi cateringowe pod marką Wschodni Smak oraz Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka ze Świdnika Małego słynące z naturalnych soków i cydru.


Głównym celem sobotniej gali było jednak wręczenie tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego. Przyznawany jest on od 1999 roku. Dzięki tegorocznej edycji do tego zaszczytnego grona zaliczyć można już 81 ambasadorów, w tym 8 specjalnych. W tym roku laureatami zostali:

  • kategoria FIRMA - Speedway Lublin S.A. (nominowani byli również Wytwórnia Makaronu Domowego Pol-Mak S.A w Ludwinie oraz SSAGAN z Bełżca)
  • kategoria INSTYTUCJA - Teatr Muzyczny w Lublinie (nominowani również byli Koło Gospodyń Wiejskich „Zagrody Razem” oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie)
  • kategoria OSOBA - Prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak (nominowani byli również Miłosz Bachonko oraz Monika Skinder).

Wśród ambasadorów specjalnych znaleźli się: PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. w Zamościu (LHS) oraz Konsulat Honorowy RP w Las Vegas (USA).

Każdy z laureatów otrzymał statuetkę autorstwa prof. Sławomira Mieleszko, jest ona wręczana od pierwszej edycji gali.

Link do sobotniej gali: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=540017671560633

Czytaj także:


fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Przemysław Gąbka

fot. Łukasz Frączek/UMWL

fot. Łukasz Frączek/UMWL

fot. Łukasz Frączek/UMWL

fot. Łukasz Frączek/UMWL

fot. Łukasz Frączek/UMWL

fot. Łukasz Frączek/UMWL

fot. Łukasz Frączek/UMWL


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama