Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Stachniuk Optyk

Gm. Leśniowice. Niezłe z nich, artystyczne "ziółka"

Talent młodych artystów z terenu gminy Leśniowice został dostrzeżony i nagrodzony w wojewódzkim konkursie dla dzieci "Niezłe ziółko". Oto wyniki.
Gm. Leśniowice. Niezłe z nich, artystyczne "ziółka"

Autor: Łukasz Frączek UMWL

Celem konkursu było przede wszystkim rozpropagowanie wśród młodych ludzi wiedzy o ziołach. Praca każdego uczestnika polegała na wypełnieniu trzech zadań. Pierwsze z nich polegało na  wyhodowaniu własnych ziół z nasion lub sadzonki. Zadanie drugie było formą sprawozdania z etapu pierwszego. Raport mógł przyjąć formę dzienniczka ogrodniczego, opisu literackiego lub zielnika. Zadanie trzecie polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice, której forma miała odnośić się do wyhodowanej rośliny. 

Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci w wieku od 5 do 10 lat z terenu województwa lubelskiego, które rywalizowały w dwóch grupach wiekowych.

W grupie dzieci młodszych (od 5 do 7 lat) nagrody otrzymali: I miejsce (600 zł) – Michał Jagiełło za pracę „Uprawa nagietka”, II miejsce (500 zł) – Mikołaj Józefek za pracę „Moja meliska to samo zdrowie” – reprezentant naszej gminy i III miejsce (400 zł) – Hubert Piwowarski za pracę „Zielnik”. Dodatkowo zostało wyróżnionych 59 osób (nagrody o wartości 200 zł).

W grupie dzieci starszych (od 8 do 10 lat) nagrody otrzymali: I miejsce (600 zł) – Nikola Adamczuk za pracę „Rumianek” – reprezentantka naszej gminy, II miejsce (500 zł) – Filip Madej za pracę „Bukiet ziół z bazylią i majerankiem” i III miejsce (400 zł) – Zuzanna Krzeszowiec za pracę „Zdrowe ziółko”. W tej grupie wiekowej wyróżnienia (po 200 zł) trafiły do 38 osób, w tym do Janka Głowackiego i Lidii Cichockiej, mieszkańców gminy Leśniowice. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama