Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Gm. Rejowiec Fabryczny. Przegląd Pieśni Maryjnej w Pawłowie [ZDJĘCIA]

W minioną niedzielę, 2 października, w pawłowskim kościele parafialnym odbyła się III edycja Przeglądu Pieśni Maryjnej. Organizatorzy - parafia pw. św. Jana Chrzciciela oraz Gminny Ośrodek Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie, stworzyli artystom przestrzeń do zaprezentowania wymagającego repertuaru złożonego z pieśni liturgicznych.
Gm. Rejowiec Fabryczny. Przegląd Pieśni Maryjnej w Pawłowie [ZDJĘCIA]

Autor: Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie

Przegląd a jednocześnie konkurs miał na celu m.in. promowanie oraz propagowanie pieśni maryjnych, krzewienie wartości chrześcijańskich w życiu codziennym jak również inspirowanie dzieci, młodzieży i dorosłych do poszukiwań własnej drogi w oparciu o ten rodzaj artystycznej wrażliwości. 

W konkursie wzięło udział 16 uczestników (7 solistów i 9 zespołów). W konkursowym jury zasiedli: dr hab. Iwona Sawulska - adiunkt w Katedrze Etnomuzykologii i Hymnologii Instytutu Nauk o Sztuce Wydziału Nauk Humanistycznych KUL – przewodnicząca, dr hab. Agnieszkz Schulz - Brzyska - adiunkt w Katedrze Etnomuzykologii i Hymnologii Instytutu Nauk o Sztuce Wydziału Nauk Humanistycznych KUL, prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski, Justyna Kula - pracownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie.

Obrady komisji przyniosły następujące rozstrzygnięcia. W kategorii pieśni wykonywanych z akompaniamentem klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco. Wśród solistów do lat 12 zwyciężyła Andżelika Filipczuk. Drugą lokatę w tej kategorii zajęła Malwina Lachowska. Trzecie miejsce przypadło w udziale Zuzannie Brodziak. Wyróżnienie w tej grupie otrzymała Magdalena Lachowska. W kategorii solistów młodzieżowych przyznano wyłącznie drugie miejsce, które zajęła Wiktoria Waryszak. W gronie dorosłych solistów przyznano jedynie pierwszą lokatę, którą zajęła Monika Pyclik

W kategorii zespołów wokalnych do lat 12 przyznano jedynie trzecie miejsce, które zajęła schola dziecięco-młodzieżowa przy Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowie. Wśród zespołów wokalnych, złożonych z osób dorosłych pierwsze i jedyne miejsce przyznano zespołowi "Unisono" z Rejowca Fabrycznego.

Wśród zespołów śpiewaczych złożonych z osób dorosłych I. miejsce zajął zespół śpiewaczy "Siedliszczanie znad Wieprza". II. lokata przypadła w udziale zespołowi śpiewaczemu "Swojska Nuta" z Rejowca Fabrycznego. III miejsce w tej kategorii zajął zespół śpiewaczy "Radość" z Liszna, natomiast wyróżnienie przyznano zespołowi śpiewaczemu "Seniorki" z Wólki Kańskiej.

W kategorii pieśni wykonywanych bez akompaniamentu wśród dorosłych solistów I. i jedyną lokatę przyznano Marii Kociubie z Liszna Kolonii. Wśród zespołów wokalnych dzieci do lat 12 trzecie i jedynie miejsce przyznano Dziecięcemu Zespołowi Wokalnemu z Wólki Kańskiej. Wśród zespołów osób dorosłych najlepszy okazał się zespół "Echo" z Gołębia, natomiast drugą i ostatnią w tej klasyfikacji lokatę przyznano zespołowi "Pawłowianki" z Pawłowa. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa. Statuetki dla laureatów ufundował Gminny Ośrodek Kultury im. R. Kapuścińskiego w Pawłowie, poczęstunek zaś Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowie.

Gośćmi specjalnymi, którzy umilili czas oczekiwań na wyniki konkursu byli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Chełmie: Seweryn Julian Szarpak, Mateusz Młynarczyk oraz Natalia Comeau.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama