Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 17:03
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Zabrali pracodawcy auto i odjechali. Czym sobie zasłużył...?

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi i jego 55-letniemu koledze. Odpowiedzą za krótkotrwałe użycie pojazdu. Znudzeni pracą wykonywana na jednej z posesji, zabrali zaparkowanego tam opla. Daleko nie pojechali. Przejażdżka „pożyczonym” autem zakończyła się na polu...
Zabrali pracodawcy auto i odjechali. Czym sobie zasłużył...?
Autor: KPP we Włodawie

Do zdarzenia doszło wczoraj (22 września). Dwaj mężczyźni w wieku 18 i 55 lat dorywczo pomagali 65-letniemu mieszkańcowi gminy Wola Uhruska oczyszczać z rdzy busa. Kiedy znudzili się pracą, wykorzystali nieobecność pracodawcy i postanowili „pożyczyć” z posesji zaparkowanego opla, w którym znajdowały się kluczyki.

- Po kilku kilometrach stracili panowanie nad autem, wjechali w pole i uciekli. Pokrzywdzony znał sprawców, więc wiedział, gdzie ich szukać. Policjanci zbadali ich stan trzeźwości. Jak się okazało, 18-latek miał ponad 2 promile, a jego kompan ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi aspirant sztabowa Kinga Zamojska-Prystupa z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. - Obaj nie posiadali uprawnień do kierowania. Mężczyźni początkowo nie przyznawali się do kierowania pojazdem, zrzucając winę na siebie.

Pojawił się jednak świadek, który rozwiał wątpliwości. Kierującym okazał się 18-latek. Mężczyźni zostali zatrzymani i trzeźwieją w policyjnym areszcie.

- Za popełnione przestępstwo grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 18-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości - dodaje policjantka.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama