Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 16:56
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Arka Chełm szuka zgrania i środkowego. Zaprasza też kibiców na turniej

Zawodnicy CHKS Arki Chełm mają za sobą dwa turnieje kontrolne, które mają ich przygotować do zbliżającego się sezonu. W pierwszy weekend września grali z mocnymi rywalami w Siedlcach, natomiast w zeszły czwartek i piątek brali udział w Memoriale im. Wacława Gawłowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.
Arka Chełm szuka zgrania i środkowego. Zaprasza też kibiców na turniej

Turniej w Siedlcach był pierwszym spotkaniem kontrolnym po bardzo ciężkim okresie treningowym, podczas którego siatkarze chełmskiego zespołu ćwiczyli nawet po trzy razy dziennie. Stanęli tam przeciwko trzem mocnym I-ligowym drużynom, czyli BAS-owi Białystok, KPS-owi Siedlce oraz Lechii Tomaszów Mazowiecki. Ich zawodnicy zaczynają sezon dwa tygodnie wcześniej niż zawodnicy Arki, więc tym samym wcześniej zakończyli również okres przygotowawczy.

W pierwszym spotkaniu chełmscy siatkarze zmierzyli się z rywalami z Lechii i widać było, że rywale są bardziej wypoczęci po intensywnych treningach. Arka przegrała 0:3, ale zespół pokazał się z dobrej strony, a świetną skutecznością w ataku popisał się Patryk Szwaradzki. W meczu o trzecie miejsce podopieczni Bartłomieja Rebzdy walczyli natomiast z BAS-em Białystok, a sam trener chełmskiego zespołu dał się sprawdzić zawodnikom rezerwowym. Wygrali pierwszego seta, ale całe spotkanie przegrali 1:3, udowadniając jednak, że są dobrym uzupełnieniem trzonu głównej kadry.

- Występ oceniamy bardzo pozytywnie, ponieważ ten turniej, podobnie jak kolejne, które rozegramy przed sezonem, są dla nas przede wszystkim możliwością sprawdzenia całej czternastki - mówi Gabriel Wlaź, dyrektor sekcji siatkówki Chełmskiego Klubu Sportowego. - Nie wyniki są teraz najważniejsze, bo na nie przyjdzie czas, kiedy wyciągniemy wnioski ze zmagań, które są kluczowym przygotowaniem do ligi.

W memoriale w Tomaszowie Mazowieckim zagrały jeszcze 3 zespoły pierwszoligowców: Exact Systems Norwid Częstochowa, Lechia Tomaszów Mazowiecki i Chrobry Głogów. Siatkarze z Chełma zostali zaproszeni, żeby sprawdzić się na tle mocnych i wymagających rywali. Najpierw zespół spod Jasnej Góry wygrał z chełmianami 3-0 (27-25, 25-16, 25-18). Takim samym wynikiem zakończył się mecz o trzecie miejsce z Chrobrym Głogów (25-15, 25-18, 25-23). 

- Mimo że przegraliśmy obydwa mecze w tym turnieju, zebrane materiały są bezcenne dla sztabu szkoleniowego. Na pewno będziemy teraz skupiali się na zejściu z dużych obciążeń na siłowni i szukali optymalnych ustawień pod ligę. Poszukujemy jeszcze jednego środkowego, który będzie wzmocnieniem kadry. Z powodów zdrowotnych i osobistych kontrakt z Mateuszem Kowalskim został rozwiązany - informuje Wlaź. 

Warto dodać, że 23 i 24 września Arka będzie gospodarzem turnieju w Chełmie z udziałem drużyn pierwszoligowych. Władze klubu już teraz zapraszają miłośników siatkówki do kibicowania. Wstęp wolny.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama