Jedenaście medali strzelców Dragona. Zajęli też drugie miejsce drużynowo

Aż z jedenastoma medalami wrócili strzelcy chełmskiego Dragona z Mistrzostw Polski Ligi Obrony Kraju, które rozegrały się w Tarnowie. Oprócz sukcesów indywidualnych, zawodnicy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, co jest ich najlepszym wynikiem w historii tych zmagań. Wśród województw lubelskie sięgnęło natomiast po trzecią lokatę.

Zawodnicy MKS Dragon Chełm zdobyli trzy złote medale, trzy srebrne i pięć brązowych. Senior Damian Siedlecki wywalczył złoto w karabinie pneumatycznych (612,7 pkt), a także srebro w karabinie dowolnym trzy postawy (560 pkt), był również 15 w karabinie dowolnym (589,9 pkt). Kolejne krążki dołożył senior Seweryn Jezierski. Zdobył on złoto w karabinie dowolnym trzy postawy (567 pkt) i brąz w karabinie pneumatycznym (606,1 pkt). Ponadto, zajął 10 miejsce w karabinie dowolnym (599,5 pkt), 19 w pistolecie pneumatycznym (541 pkt) oraz 29 w pistolecie standardowym (414 pkt). Trzecie złoto to zasługa juniora Miłosza Drozdy, który wywalczył je w karabinie dowolny trzy postawy (542 pkt). Zdobył także srebro w karabinie pneumatycznym (593,7 pkt) i brąz w karabinie dowolnym (594,2 pkt). Jeszcze jeden junior, Jakub Jasielski, zajął trzecie miejsce w karabinie dowolnym trzy postawy (490 pkt), a ponadto był szósty w karabinie dowolnym (579,5 pkt) oraz ósmy w karabinie pneumatycznym (533,2 pkt).

Powodów do narzekań nie mają także juniorki reprezentujące chełmskiego Dragona. Patrycja Pawlak zdobyła srebrny medal w karabinie dowolnym trzy postawy (516 pkt) oraz brązowy w karabinie dowolnym (593,9 pkt), poza tym była jeszcze piąta w karabinie pneumatycznym (551,1 pkt). Dorobek medalowy Dragona o brązowy krążek zasiliła jeszcze Paulina Czeryna, sięgając po niego w karabinie pneumatycznym (572,5 pkt). Zajęła też czwartą lokatę w karabinie dowolnym (581,7 pkt) oraz piąte w karabinie dowolnym trzy postawy (411 pkt).

W zmaganiach województw zawodnicy chełmskiego Dragona walczyli wspólnie ze strzelcami Chemika Lublin. Do wspólnego dorobku w tej kategorii drugi klub dołożył srebro i brąz juniorki Mai Pawlak, zdobyte kolejno w karabinie pneumatycznym (582,5 pkt) i w karabinie dowolnym trzy postawy (470 pkt).