Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:40
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

gm. Fajsławice: Niezwykle romantyczne drzewo

Czasami niewiele potrzeba, aby w przyrodzie dostrzec coś niezwykłego. Jeden z mieszkańców Fajsławic zauważył przy miejscowym kościele drzewo w kształcie serca. - To dobre miejsce na pamiątkową fotkę dla zakochanych - mówi Michał Stępniak.
gm. Fajsławice: Niezwykle romantyczne drzewo

Pan Michał jest redaktorem naczelnym "fajsławice24.pl". Zamieszczone na facebookowym koncie portalu zdjęcie od razu stało się hitem internetu. Fotkę polubiło już ponad 130 osób, ale ich liczba nadal rośnie.

Warto przy tej okazji wspomnieć historię pomnika w pobliżu kościoła w Fajsławicach. Po lewej stronie, bezpośrednio przy wejściu do świątyni, uwagę zwraca monumentalny grobowiec, w którym został pochowany Maciej Bayer. W folderze turystycznym "Poznaj Piękno Ziemi Krasnostawskiej", wydanym przez Lokalną Grupę Działania "Krasnystaw PLUS", znajduje się ciekawostka dotycząca tego obiektu.

Otóż Maciej Bayer był głównym inżynierem wykonawczym budowy drogi Piaski-Zamość. W czasie inwestycji zmarła mu ukochana żona Emma. Mężczyzna uprosił wówczas ówczesnego proboszcza, aby ten zezwolił mu na wybudowanie grobowca bardzo blisko drogi i kościoła. Duchowny zgodził się. Bayer pochował w nim małżonkę, a po latach sam w nim spoczął.

- Kto wie? Być może miłość Emmy i Macieja Bayerów przetrwała śmierć i nadal kwitnie w postaci drzewa w kształcie serca? Oczywiście to daleko idący wniosek, ale tak właśnie rodzą się miejscowe legendy. Dla romantyków nie potrzeba jednak nic więcej. Trzeba przyznać, że dzięki tej historii, miejsce nabiera symbolicznego wymiaru. Nie zdziwię się, gdyby coraz więcej zakochanych będzie tu przyjeżdżało, by robić sobie zdjęcia, a narzeczeni brali śluby w naszym kościele. Na pewno tak wyjątkowej atrakcji chyba nie ma nigdzie indziej - komentuje Michał Stępniak.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama