Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 05:08
Reklama

Lubelskie. Znaleźli "sposób" na tańsze zakupy, ale chytry zawsze traci dwa razy

Każdy ma swoje sposoby na radzenie sobie z kryzysem. Jedni próbują oszczędzać i obniżać koszty, inni poszukiwać dodatkowych źródeł dochodu. Trzecią drogę, czyli oszustwo, wybrało pewne małżeństwo, które postanowiło oszukać sklepowy system. Teraz przekonają się, że szybki zysk nie zawsze popłaca.
Lubelskie. Znaleźli "sposób" na tańsze zakupy, ale chytry zawsze traci dwa razy
Autor: KWP Lublin

Para ze Świdnika zdobyła się na zastosowanie popularnego wśród kupujących tricku. Postanowiła mianowicie ważyć wybrane produkty jako inne artykuły, które oferowane były oczywiście w niższej cenie. I tak czereśnie i pomidory miały przeobrazić się w cebulę, a banany i morele w marchewkę.  To kryzysowe czary-mary jednak nie wyszło im na dobre. Machinacje z kodem kreskowym wyszły na jaw i zostali ujęci przez obsługę sklepu. 

Teraz 44-latka i 49-latek mogą spędzić za kratkami nawet 8 lat. Straty właściciela marketu oszacowano na 20 złotych. Jednak wartość szkody nie jest istotna przy kwalifikowaniu takiego czynu jako przestępstwo oszustwa. A mogli jednak poprzestać na cebuli...

- Zgodnie z kodeksem karnym, za oszustwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - informuje starsza aspirant Elwira Domaradzka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama