30 czerwca zakończone zostały zajęcia w Uniwersytety Trzeciego Wieku we Włodawie. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali laureaci konkursu Konopnicka jakiej nie znamy. Konkurs czytelnicy jest co roku organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczna we Włodawie. Ma na celu zapoznanie się z twórczością pisarzy i kształtowanie postaw czytelniczych.
Ten rok został ogłoszony przez Sejm RP IX Kadencji Rokiem Marii Konopnickiej na 180 rocznicę urodzin pisarki, dlatego to właśnie jej został poświęcony konkurs.
Wzięło w nim udział 15 osób: Halina Bondyra, Czesław Ćwik, Janina Daciuk, Krystyna Demczuk, Maria Kosidło, Alfreda Kwaczyńska, Bolesław Leńczuk, Jadwiga Patejuk, Marianna Pojman, Danuta Szaniawska, Nila Tomaszewska, Czesław Tomaszewski, Janina Torbicz, Wiesława Zaborska, Władysław Zaborski.
Komisja w składzie: Ewa Krukowska i Monika Urbańska - Nazaruk (z MBP we Włodawie) wyłoniła zwycięzców.
Zostali nimi: I miejsce - Krystyna Demczuk, zdobywając 48/49 możliwych punktów, II miejsce - Wiesława Zaborska z wynikiem 47,5/49, III miejsce - Danuta Szaniawska 47/49 i IV miejsce - Janina Torbicz z liczbą punktów 46,5/49.
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Dyplomy i nagrody wręczyła dyrektor MBP we Włodawie, Dorota Redde – Sawczuk.
K



![Pomagali obcokrajowcom zostać w Polsce. Zostali rozbici [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pomagali-obcokrajowcom-zostac-w-polsce-zostali-rozbici-film-1765351760.png)

![Pow. krasnostawski. Archeologiczne skarby lokalnych poszukiwaczy na wystawie „Pod warstwą czasu” [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pow-kranostawski-wystawa-pod-warstwa-czasu-oficjalnie-otwarta-1765529253.jpg)




![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [7-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765062540.jpg)
![Śmierć na drodze. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego wjechał w autobus. Zginął na miejscu [ZDJĘCIA] W sobotę (6 grudnia) nad ranem w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i zderzył się z autobusem.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-mieszkaniec-powiatu-krasnostawskiego-wjechal-w-autobus-zginal-na-miejscu-1765114551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze