Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:53
Reklama

Koszmarne skrzyżowanie do przebudowy. Nowe rondo wyrośnie na wiosnę

W ciągu 9 miesięcy skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Sokołowskiego zmieni się nie do poznania. Długo oczekiwane rondo powinno rozwiązać problem z włączaniem się do ruchu w godzinach szczytu.
Koszmarne skrzyżowanie do przebudowy. Nowe rondo wyrośnie na wiosnę
Autor: GDDKiA Lublin

Umowę na budowę ronda podpisano 28 czerwca w siedzibie lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów. Od dnia podpisania umowy spółka ma czas na wykonanie wszystkich robót mniej więcej do końca marca przyszłego roku. 

W ramach inwestycji powstanie trzywlotowe rondo oraz wzmocniona zostanie konstrukcja i nośność drogi. W obrębie skrzyżowania wybudowane zostaną chodniki o łącznej długości ok. 850 metrów. Powstaną także bezpieczne przejścia dla pieszych, oświetlenie drogowe oraz dwie zatoki autobusowe w ciągu drogi wojewódzkiej.

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 812 będzie kosztowała około 11,3 mln zł. W kosztach partycypuje miasto Krasnystaw, powiat krasnostawski i samorząd województwa lubelskie.

- Skrzyżowanie ulic: Lwowskiej i Sokołowskiego często się korkuje, bo każdego dnia przejeżdża tamtędy około 18 tysięcy samochodów. Każdy, kto jechał drogą 812 i próbował włączyć się do ruchu, dobrze wie, jak bardzo trudno jest pojechać w kierunku Zamościa - mówi Robert Kościuk, burmistrz Krasnegostawu.

To nie jedyne rondo, jakie w najbliższym czasie może powstać w Krasnymstawie. Obecnie trwają prace nad dokumentacją na przebudowę skrzyżowania ulic: Kościuszki, Szkolnej i Kołowrót. Ma to związek z planami budowy nowej przeprawy mostowej w rejonie ulic: Nieczaja i Gawryłowa, a także dróg dojazdowych do istniejącego układu komunikacyjnego.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama