Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 08:09
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!

O dużym sukcesie w Mistrzostwach Europy IDO mogą mówić tancerki Freak Dance Academy. W trzydniowym turnieju rozgrywanym w czeskim mieście Chomutov dały popis swoich umiejętności, rywalizując z ponad 1600 osobami z 14 krajów. Tancerki brały również udział w castingu do jednego z telewizyjnych show, więc możliwe, że wkrótce zobaczymy je na szklanym ekranie.
Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!

Najwyższą lokatę, bo dziewiątą, zajęła w zmaganiach formacja Freak Dance Kids. Z kolei tancerki Freak Dance Junior zakończyły mistrzostwa na 11. miejscu, ale były jedyną reprezentacją Polski w tej kategorii wiekowej, podczas kiedy inne kraje wystawiły ich po kilka. Z kolei 17. lokata to wynik uzyskany przez miniformację Freak Dance Kids. O sukcesie indywidualnym może z kolei mówić solistka Zuzanna Perestaj, która zakończyła rywalizację w ćwierćfinale na 26. miejscu, a był to jej debiutancki start w zawodach takiej rangi.

- Jesteśmy zadowoleni, ponieważ były to nasze pierwsze Mistrzostwa Europy, a konkurencja była naprawdę duża i świetnie przygotowana - mówi Izabela Ćwir-Drzazga, trenerka i założycielka Freak Dance Academy. - Nie obyło się bez poświęceń, bo nasi tancerze spali po kilka godzin, po których wracali do rywalizacji. Było warto wystartować, nie tylko z powodu zajętych miejsc. Zdobyliśmy nowe doświadczenie, mogliśmy też zobaczyć jak tańczy się w innych krajach. Postaramy się wykorzystać nową wiedzę we wrześniowych Mistrzostwach Świata w Szwecji, a także w Pucharze Świata, który odbędzie się w Polsce.

W ostatnim czasie tancerki Freak Dance Academy brała też udział w castingu do programu "You Can Dance Nowa Generacja" i teraz z niecierpliwością oczekują na werdykt jury.

- Zostały nagrane do czołówki programu, więc mam nadzieję, że się w niej ukażemy - dodaje Izabela Ćwir-Drzazga.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ania 02.07.2022 17:24
Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama