Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:31
Reklama

TBS wdraża plan naprawczy, ale nie podniesie czynszów

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w ostatnich latach notuje ujemny wynik finansowy. Miniony rok zakończył stratą prawie półtora miliona złotych. Od początku bieżącego miesiąca wdrażany jest plan naprawczy. - Nie przewidujemy pokrycia straty z podwyżki czynszów - mówi prezes spółki Radosław Rysak.
TBS wdraża plan naprawczy, ale nie podniesie czynszów
Autor: TBS Krasnystaw

Minusowy wynik spółki w wysokości 1,44 mln zł spowodowany jest głównie stratą na działalności inwestycyjnej. Chodzi tu o prowadzoną od 2017 roku inwestycję w kwartale ulic: Mostowej, Kościuszki, Czystej i Zamkowej, która została ukończona i oddana do użytkowania z końcem ubiegłego roku. Ponadto, negatywny wpływ na przychody z lokali użytkowych miała pandemia Covid-19.

- W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi podwyżek zapewniam, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego do końca bieżącego roku nie planuje wzrostu czynszów za wynajem lokali mieszkalnych. Spółka nie przewiduje pokrycia straty z dochodów z czynszów - informuje Radosław Rysak, prezes TBS w Krasnymstawie.

Czytaj także: Krasnystaw. W piątki i soboty handel bez opłaty targowej

W celu poprawy sytuacji finansowej zarząd spółki przygotował i przedstawił na początku czerwca radzie nadzorczej „Plan poprawy sytuacji finansowej TBS Krasnystaw”. Prezes wskazał aktualne problemy i propozycje ich rozwiązania, które pozwolą zminimalizować negatywne skutki obecnej sytuacji.

- Działania naprawcze nakierowane są na pozyskiwanie dodatkowych dochodów, między innymi poprzez wykup lokali mieszkalnych przez dotychczasowych najemców we wspólnotach mieszkaniowych, wniesienie aportem do spółki miejskich lokali użytkowych, rozszerzenie usług świadczonych na rzecz miasta, zgodnych z naszym profilem działalności. Działania te mają na celu jak najmniejsze obciążenie budżetów domowych mieszkańców bloków TBS - wyjaśnia Rysak.

Czytaj także: Krasnystaw. Kolejne rzeźby budzą zachwyt. Zobacz, jak wyglądają...

Zarząd spółki przewiduje, iż w wyniku wdrożenia planu naprawczego sytuacja finansowa będzie się systematycznie poprawiała. Plan został przedłożony na Walnym Zgromadzeniu Wspólników TBS, które zostało zwołane 24 czerwca. Burmistrz Robert Kościuk pozytywnie odniósł się do przedstawionego planu. Zapewnia, że panuje nad sytuacją i cały czas dąży do jej polepszenia.

Dodaje, że podwyżka czynszów za najem lokali mieszkalnych to ostateczność, która w tym roku nie jest w ogóle brana pod uwagę. Kluczem do sukcesu będzie nieustanne monitorowanie sytuacji i analiza wszystkich podjętych działań naprawczych. Wyciągnięcie wniosków z sytuacji i wdrożenie odpowiednich rozwiązań pozwoli uchronić TBS przed ewentualnym kryzysem w przyszłości.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama