Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:37
Reklama

Krasnystaw. Kolejne rzeźby budzą zachwyt. Zobacz, jak wyglądają...

Już po raz szósty członkowie Stowarzyszenia Twórców Kultury „Paleta” zorganizowali plener malarsko-rzeźbiarski. Tematem przewodnim jest „Postać historyczna związana z Krasnymstawem i kapela podwórkowa”.
Krasnystaw. Kolejne rzeźby budzą zachwyt. Zobacz, jak wyglądają...

Plener rozpoczął się w 20 czerwca, a zakończył wernisażem w minioną sobotę. Od poniedziałku na pracę rzeźbiarzy można było patrzeć w rynku miejskim, z czego mieszkańcy, tak jak w poprzednich latach, chętnie korzystali. 

Każdego dnia sześć pokaźnych kawałków drewna zmieniało się nie do poznania, a pojawiające się na nich detale budziły zachwyt obserwujących je osób.

- Przez blisko tydzień zaprzyjaźnieni rzeźbiarze wykonywali rzeźby, a członkowie „Palety” malowali obrazy związane z elementami Krasnegostawu - mówi wiceprezes stowarzyszenia Lidia Pasierbska

Przypomina, że pierwsze dwa plenery rzeźbiarskie były związane z chmielarstwem. Powstały rzeźby, które wciąż można podziwiać wzdłuż ulicy Okrzei. W kolejnych latach wyrzeźbione zostały różne postacie i anioły do szopki bożonarodzeniowej, którą w okresie świąteczno-noworocznym można podziwiać w rynku miejskim.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama