Dotychczasowy proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie oraz dziekan dekanatu włodawskiego, ks. kan. mgr Dariusz Parafiniuk, został zwolniony z pełnienia tych funkcji i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim i jednocześnie dziekanem dekanatu międzyrzeckiego. Jednocześnie ks. kan. mgr Marek Kot został zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie i mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie oraz przyjął funkcję dziekana dekanatu włodawskiego.
Zmiany nie ominęły również wikariuszy. Ks. mgr Jakub Przygrodzki został zwolniony zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i mianowany prefektem w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Garwolinie. Ks. mgr Stanisław Niepogodziński został natomiast zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie i mianowany rezydentem w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.
W Woli Uhruskiej zmiany objęły jedynie wikariuszy. Ks. mgr lic. Karol Nasiłowski został zwolniony z funkcji prefekta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie i mianowany wikariuszem parafii Ducha Świętego w Woli Uhruskiej. Ks. mgr Sławomir Ochnik został natomiast zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ducha Świętego w Woli Uhruskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej.





![Wypadek z udziałem dwóch samochodów. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-bortatycze-kolonia-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-3-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia-1765725358.jpg)





![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765669947.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze