Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Region. Najpierw rozkochał, potem ograbił. Oszalała na punkcie tego Diego...

Kolejna mieszkanka naszego regionu wpadła w sidła perfidnego oszusta. Nie tak dawno chełmiankę rozkochał w sobie amerykański biznesmen Nicolas, a tym razem mieszkankę gminy Wohyń omotał Diego Ricardo, wojskowy lekarz na misji w Syrii. Kobiety uważajcie, jest jeszcze na wolności, więc może i na którąś z was rzucić swój urok!
Region. Najpierw rozkochał, potem ograbił. Oszalała na punkcie tego Diego...
Autor: KPP Radzyń Podlaski

54-latka poinformowała policję, że na portalu społecznościowym otrzymała zaproszenie do grona znajomych od Diego Ricardo. Po zaakceptowaniu zaproszenia otrzymała wiadomość od mężczyzny. Poinformował ją, że na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii. Na jego prośbę wymienili się numerami telefonu i zaczęli „spotykać się” na popularnym komunikatorze internetowym. W trakcie rozmów mężczyzna zapewniał, że się zakochał i chce z 54-latką założyć rodzinę, gdy tylko wróci z Syrii. Miał nawet razem z nią zamieszkać w Polsce.

Mężczyzna był wyjątkowo cierpliwy jak na oszusta. Przez niemal pół roku korespondował z kobietą, zanim „zaatakował”…

- Pewnego dnia otrzymała wiadomość od wojskowego chirurga, że ma on dość tej pracy i chce przejść na emeryturę... i tu zaczęły się kłopoty zgłaszającej. Otrzymała numer telefonu do przełożonego Diego, z którym - zgodnie z ustaleniami - miała się skontaktować, aby Diego mógł przejść na emeryturę. Za pomocą komunikatora złożyła stosowny wniosek o zezwolenie na odejście Diego ze służby. Taki wzór wniosku wcześniej otrzymała od mężczyzny – opowiada aspirant Piotr Mucha z KPP w Radzyniu Podlaskim. - 54-latka zawarła w nim wszystkie swoje dane i przesłała do jego dowódcy. W odpowiedzi otrzymała, że potrzebne jest wykupienie zaświadczenia o emeryturze za kwotę 3 000 euro. 

Nie miała tyle pieniędzy, ale zaproponowała, że może dokonać płatność w wysokości 400 euro. Na taką opcję przystało dowództwo Diego. Cóż, lepsze to niż nic. W odrębnej korespondencji wojskowy chirurg zapewniał, że wszystkie pieniądze odda, gdy tylko przejdzie na zasłużoną emeryturę i pojawi się w Polsce. 

Po przelaniu ustalonej kwoty kobieta otrzymała kolejną wiadomość. Tym razem musiała wnieść dodatkową opłatę, by pomóc nowo poznanemu lekarzowi. Łącznie wykonała 8 wpłat przelewami zagranicznym za każdym razem na inne dane i pod innym pretekstem. Dopiero po jakimś czasie rodzina uświadomiła ją, że padła ofiarą oszusta. 

54-latka w sumie straciła 32 tysiące złotych. Jak tłumaczyła: „Diego rozkochał ją w sobie” i robiła wszystko, by sprowadzić go do Polski...

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miki 21.06.2022 22:26
chciała się pochwalić ???

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama