Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Region. Kupił czarne złoto, stracił 17 tysięcy

Horrendalne ceny węgla zmuszają nas do szukania tańszych ofert w sieci. Okazuje się jednak, że za każdym rogiem czyha na nas oszust. 45-latek stracił niemal 17 tysięcy złotych, mimo że był przekonany, że wybrał najlepszego sprzedawcę. Przelał mu zaliczkę na poczet zakupu 24 ton czarnego złota…
Region. Kupił czarne złoto, stracił 17 tysięcy

Do komisariatu w Terespolu zgłosił się 45-latek, który został oszukany przy zakupie opału. 

- Z relacji mężczyzny wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych złożył ofertę zakupu węgla. Otrzymał kilka ofert, z których wybrał najkorzystniejszą dla siebie. Szczegóły transakcji pokrzywdzony ustalał już telefonicznie. Sprzedawca zapewniał, że najkorzystniejszy będzie dla niego zakup całego transportu, czyli 24 ton. Na poczet zakupu zgłaszający przelał niemal 17 tysięcy zaliczki. Otrzymał też wiadomość od sprzedającego, że gotówka dotarła, więc za kilka dni dotrze do niego zamówiony towar – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzeczniczka prasowa z KMP Biała Podlaska. 

Niestety, sprzedający, gdy dostał pieniądze, zerwał kontakt, nie wywiązując się z warunków umowy. Kiedy pokrzywdzony uświadomił sobie, że został oszukany, sprawę zgłosił na policję. Teraz oszusta szukają mundurowi. 

Uważajmy na super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama