Sukces chełmskich judoków. Sześć medali na koniec sezonu

Zawodnicy z MKS Judo Chełm wzięli udział w Mistrzostwach Lublina dzieci i młodzików zorganizowany w stolicy naszego województwa przez UKS Spartakus Lublin. Podopieczni trenerów Stanisława Gołuba i Andrzeja Kowala wywalczyli sześć medali i zajęli dwa punktowane miejsca.

Najlepiej spisała się Wiktoria Łukasiewicz, która zajęła pierwsze miejsce w kat. do 40 kg. Srebrne medale wywalczyli: Marek Konik (kat. powyżej 55 kg), Oliwia Łukasiewicz (kat. do 29 kg) i Maja Morawska (kat. do 32 kg), a brąz Dymitr Pawłowicz (kat. do 50 kg) i Miłosz Podgórski-Skibiński (kat. do 32 kg). Na czwartych miejscach uplasowali się z kolei Sergiusz Pawłowicz (kat. do 32 kg) oraz Grzegorz Nowicki (kat. do 35 kg).

- Były to ostatnie zawody przed przerwą wakacyjną, zawody wracają jesienią - mówi trener Stanisław Gołub. - Będą wtedy rozgrywane dwa turnieje w ramach Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Natomiast nasz klub we wrześniu organizuje niecodzienne wydarzenie, czyli camp treningowy, który poprowadzi medalista Igrzysk Olimpijskich Marian Tałaj. Odbędzie się on w Chełmie.