Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełmianka pokonała Czarnych Połaniec. Sezon zakończony na II miejscu

W ostatnim meczu ligowym w sezonie 2021/2022 przed wakacyjną przerwą biało-zieloni pokonali na wyjeździe 3:0 zespół Czarnych Połaniec. To jeszcze jednak nie koniec spotkań, ponieważ w najbliższą środę piłkarzy z Chełma czeka finał Pucharu Polski na poziomie wojewódzkim.

Zespół dowodzony przez Tomasza Złomańczuka szybko zdobył przewagę bramkową, ponieważ już w 17 minucie piłkę do siatki rywali posłał Patryk Czułowski. Do przerwy Chełmianka prowadziła 1:0 i wynik ten utrzymywał się przez sporą część drugiej połowy. Biało-zieloni nie mieli jednak zamiaru mówić ostatniego słowa, dokładając jeszcze dwa gole. W 74 minucie celnym strzałem popisał się Hubert Giletycz, a minutę później Paweł Myśliwiecki. Wynikiem 3:0 Chełmianka zapewniła sobie trzy punkty, co ostatecznie uplasowało ją na drugim miejscu III-ligowej tabeli na koniec sezonu. 

Przez większość spotkania piłkarze Chełmianki mieli kontrolę nad grą i wiele sytuacji mogących jeszcze bardziej podnieść wynik punktowy. Ale nie obyło się też bez nerwowych sytuacji.

Czytaj także: Chełmianka triumfuje w półfinale Pucharu Polski! Nasi piłkarze ograli Podlasie w pięknym stylu

- Zaraz na początku drugiej połowy Sebastian Ciołek w akcji ratunkowej faulował przeciwnika przed polem karnym, za co dostaliśmy czerwoną kartkę i musieliśmy grać w dziesięciu - mówi trener Tomasz Złomańczuk. - Ale niedługo później czerwoną kartę otrzymali też rywale, więc siły ponownie się wyrównały.

Szeregi biało-zielonych opuścił z kolei Dawid Brzozowski, który grał w chełmskim klubie przez dwa sezony. Zasili skład pierwszoligowego GKS Katowice, który swoje rozgrywki ligowe rozpocznie 16 lipca.

- Dawid był w zainteresowanym nim katowickim klubie już zimą, ale nie mogliśmy go tam wtedy puścić ze względu na małą liczbę młodzieżowców - dodaje Tomasz Złomańczuk. - Życzymy mu, żeby w wyższej lidze dalej się rozwijał i spełniał swoje marzenia.

Czytaj także: Znamy prezesa chełmskiej spółki sportowej!

Biało-zielonym został do rozegrania jeszcze jeden mecz. W środę (22 czerwca) na stadionie w Zawadzie zmierzą się z drużyną Gryfa Gminy Zamość w ramach finału Pucharu Polski na poziomie wojewódzkim.

Wyniki pozostałych spotkań 34 kolejki: Wisłoka Dębica 1-2 Avia Świdnik, Korona Rzeszów 0-6 Stal Stalowa Wola, Unia Tarnów 2-1 Wisła Sandomierz, Wólczanka Wólka Pełkińska 3-2 Podlasie Biała Podlaska, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 Podhale Nowy Targ, Czarni Połaniec 0-3 Chełmianka Chełm, Tomasovia Tomaszów Lubelski 3-2 ŁKS Łagów, Sokół Sieniawa 2-1 Cracovia II, Siarka Tarnobrzeg 2-0 Orlęta Radzyń Podlaski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama