Chełmianka pokonała Czarnych Połaniec. Sezon zakończony na II miejscu

W ostatnim meczu ligowym w sezonie 2021/2022 przed wakacyjną przerwą biało-zieloni pokonali na wyjeździe 3:0 zespół Czarnych Połaniec. To jeszcze jednak nie koniec spotkań, ponieważ w najbliższą środę piłkarzy z Chełma czeka finał Pucharu Polski na poziomie wojewódzkim.

Zespół dowodzony przez Tomasza Złomańczuka szybko zdobył przewagę bramkową, ponieważ już w 17 minucie piłkę do siatki rywali posłał Patryk Czułowski. Do przerwy Chełmianka prowadziła 1:0 i wynik ten utrzymywał się przez sporą część drugiej połowy. Biało-zieloni nie mieli jednak zamiaru mówić ostatniego słowa, dokładając jeszcze dwa gole. W 74 minucie celnym strzałem popisał się Hubert Giletycz, a minutę później Paweł Myśliwiecki. Wynikiem 3:0 Chełmianka zapewniła sobie trzy punkty, co ostatecznie uplasowało ją na drugim miejscu III-ligowej tabeli na koniec sezonu.

Przez większość spotkania piłkarze Chełmianki mieli kontrolę nad grą i wiele sytuacji mogących jeszcze bardziej podnieść wynik punktowy. Ale nie obyło się też bez nerwowych sytuacji.

- Zaraz na początku drugiej połowy Sebastian Ciołek w akcji ratunkowej faulował przeciwnika przed polem karnym, za co dostaliśmy czerwoną kartkę i musieliśmy grać w dziesięciu - mówi trener Tomasz Złomańczuk. - Ale niedługo później czerwoną kartę otrzymali też rywale, więc siły ponownie się wyrównały.

Szeregi biało-zielonych opuścił z kolei Dawid Brzozowski, który grał w chełmskim klubie przez dwa sezony. Zasili skład pierwszoligowego GKS Katowice, który swoje rozgrywki ligowe rozpocznie 16 lipca.

- Dawid był w zainteresowanym nim katowickim klubie już zimą, ale nie mogliśmy go tam wtedy puścić ze względu na małą liczbę młodzieżowców - dodaje Tomasz Złomańczuk. - Życzymy mu, żeby w wyższej lidze dalej się rozwijał i spełniał swoje marzenia.

Biało-zielonym został do rozegrania jeszcze jeden mecz. W środę (22 czerwca) na stadionie w Zawadzie zmierzą się z drużyną Gryfa Gminy Zamość w ramach finału Pucharu Polski na poziomie wojewódzkim.

Wyniki pozostałych spotkań 34 kolejki: Wisłoka Dębica 1-2 Avia Świdnik, Korona Rzeszów 0-6 Stal Stalowa Wola, Unia Tarnów 2-1 Wisła Sandomierz, Wólczanka Wólka Pełkińska 3-2 Podlasie Biała Podlaska, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 Podhale Nowy Targ, Czarni Połaniec 0-3 Chełmianka Chełm, Tomasovia Tomaszów Lubelski 3-2 ŁKS Łagów, Sokół Sieniawa 2-1 Cracovia II, Siarka Tarnobrzeg 2-0 Orlęta Radzyń Podlaski.