Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tour de Pologne 2022. Terminy, trasa, gwiazdy

Już 30 lipca wystartują najlepsi kolarze świata. Po raz 79. odbędzie się Tour de Pologne. Przez jakie miasta przejdzie wyścig?
Tour de Pologne 2022. Terminy, trasa, gwiazdy
Autor: Szymon Gruchalski TdP

Od razu rozwiejmy wątpliwości. 30 lipca kolarze wystartują z Kielc, żeby rozpocząć pierwszy etap rowerowego wyścigu. Tego samego dnia zawodnicy dotrą do Lublina, żeby kolejnego dnia rozpocząć następny etap. Ale nie pojadą z Lublina, tylko z Chełma. W sumie będzie siedem etapów

  • Etap pierwszy – Kielce – Lublin
  • Etap drugi – Chełm – Zamość
  • Etap trzeci – Kraśnik – Przemyśl
  • Etap czwarty – Lesko - Sanok
  • Etap piąty – Łańcut – Rzeszów
  • Etap szósty – Szaflary – Rusinki
  • Etap siódmy – Valsir – Kraków

„Wielki finał Tour de Pologne UCI WorldTour już tradycyjnie odbędzie się w Krakowie. Tym razem kolarze wystartują spod siedziby włoskiej firmy Valsir w Skawinie. I chociaż start i meta są położone niedaleko od siebie, aby dotrzeć do Krakowa zawodnicy muszą pokonać blisko 180 kilometrów. O ostatnie punkty dla najlepszego górala będzie można powalczyć na dwóch Premiach Górskich PZU. Położone są one w Bieńkówce I kat. oraz w gminie Budzów III kat. Do zdobycia będą także dwie Premie Lotne LOTTO. Jedna w Lanckoronie, a druga w Myślenicach. Etap zakończą trzy 5 kilometrowe rundy. Na krakowskich Błoniach poznamy zwycięzcę 79. Tour de Pologne UCI WorldTour” – komunikują organizatorzy wyścigu.

Kibiców jednak rozpala jedna myśl: kogo będzie można zobaczyć? Jakie gwiazdy zjadą do Polski, żeby walczyć o zwycięstwo?

Mają to być sportowcy, którzy już wcześniej dobrze zaprezentowali się na TdP. Można się też spodziewać zwycięzcy Giro d’Italia – to Jai Hindley z grupy BORA-hansgrohe. Dodajmy, że Australijczyk w 2019 roku był drugi w klasyfikacji generalnej polskiego wyścigu.

Wystartuje także Remco Evenepoel. Ma się także ścigać Erytrejczyk Biniam Girmay. To pierwszy Afrykanin, który ma na koncie zwycięstwo w World Tourze.

Dodajmy, że w tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Wyścig dla pokoju”. To oczywiście nawiązanie do wojny w Ukrainie.

„Chcemy przeprowadzić wyścig, który będzie opierał się na zasadach braterstwa i pokoju. Wspólnie możemy przekazać ludziom takie wartości, bo Tour de Pologne to impreza, którą oglądają miliony kibiców nie tylko w Polsce. Wyścig ma zasię międzynarodowy” – mówił na ostatniej konferencji prasowej Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama