Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:32
Reklama

Pijana wpadka seryjnych włamywaczy. Mieli wiatrówkę i kominiarki

Mężczyźni wpadli po tym, jak jeden z nich po pijanemu wjechał autem do rowu. W porzuconym samochodzie policjanci ujawnili kominiarki i wiatrówkę przypominającą broń palną. Okazało się, że dwaj mieszkańcy Katowic dokonali kilku włamań do domów na terenie powiatu krasnostawskiego.
Pijana wpadka seryjnych włamywaczy. Mieli wiatrówkę i kominiarki
Autor: Policja Krasnystaw

W poniedziałek (13 czerwca) krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Krasnymstawie. Kierujący renaultem wjechał do rowu, a następnie wraz z pasażerem oddalił się z miejsca zdarzenia. Obaj zabrali ze sobą tablice rejestracyjne auta, abu uniemożliwić ich identyfikację. 

- Kilka minut od zdarzenia będący w pobliżu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom podanym w zgłoszeniu. Okazali się nimi mieszkańcy Katowic. Obaj byli nietrzeźwi. W porzuconym samochodzie mieli szereg przedmiotów, mogących służyć do popełniania przestępstw. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni - informuje kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Funkcjonariusze ustalili, że autem kierował 32-leni mieszkaniec Katowic, który miał w organizmie prawie promil alkoholu. Dalsze ustalenia policjantów wskazują, że mężczyźni przyjechali na teren powiatu na cztery dni i zatrzymali się w jednej z kwater agroturystycznych. Nie była to ich pierwsza wycieczka w te rejony. 

- Powiat krasnostawski odwiedzili także w marcu i dwa razy w kwietniu. Mundurowi ustalili, iż podczas tych wizyt dokonali 5 włamań do domów, skąd kradli pieniądze i biżuterię - dodaje komisarz. 

Policjanci ustalają, czy zatzymani mają na swoim koncie inne przestępstwa. Wczoraj usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Czytaj także:

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama