Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:45
Reklama Reklama formy Pomix

Są podejrzani o brutalną egzekucję. Wpadli po 3 latach

Mieli porwać 39-latka, a następnie zabić i wrzucić do dołu. Wpadli przez mężczyznę przesłuchiwanego w innej sprawie.
Są podejrzani o brutalną egzekucję. Wpadli po 3 latach
Autor: Pixabay

39-latek zaginął w 2019 roku i choć prowadzono szeroko zakrojone poszukiwania ostatecznie mężczyzny nie udało się odnaleźć. Niedawno zupełnie nieoczekiwanie nastąpił przełom. O sprawie napisał „SuperExpress”.

Powiedział, gdzie jest ciało

Na policję zgłosił się 41-latek, którego miano przesłuchać w związku ze złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W trakcie rozmowy mężczyzna stwierdził, że chce opowiedzieć funkcjonariuszom o czymś jeszcze…

„Przyznał, że pewnej czerwcowej nocy 2019 roku był świadkiem pobicia i zamordowania 39-latka, później uznanego za zaginionego. Wskazał również miejsce ukrycia zwłok” – oznajmił rzecznik prasowy policji Andrzej Borowiak. W ramach sekcji potwierdzono, że jest to ciało poszukiwanego mężczyzny.

W toku śledztwa ustalono, że z porwaniem i zabójstwem 39-latka były związane 3 osoby. Pobili oni ofiarę, skrępowali, włożyli do bagażnika, wywieźli do lasu, ugodzili nożem, a na koniec wrzucili do dołu.

Zatrzymany w dniu wyjścia z więzienia

41-latek tuż po tym, jak opowiedział o tragicznej historii, został zatrzymany. Z kolei drugi z mężczyzn mogący mieć związek z zabójstwem, 45-latek, przebywał wówczas w zakładzie karnym. Siedział za inne przestępstwo. Wolnością nie cieszył się zbyt długo – policjanci zatrzymali go w dniu jego wyjścia z więzienia. Trzeci z rzekomych oprawców, jak ustalono, zginął w wypadku motocyklowym.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności mieszkańca Piły oraz zabójstwa. 45-latek najprawdopodobniej odpowie za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy. Wobec obu mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania. Grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama