Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama emisje gratis
Reklama

Pogoda nie powstrzymała Agrosu. Nasi biegacze poprawili rekordy życiowe

IV lekkoatletyczny mityng kontrolny w Lublinie znów był wyzwaniem dla zawodników klubu Agros Chełm. Podobnie jak podczas trzeciej odsłony zmagań, musieli walczyć z wiatrem, a także deszczem i niską temperaturą. Nie przeszkodziło im to jednak w biciu nowych rekordów życiowych.
Pogoda nie powstrzymała Agrosu. Nasi biegacze poprawili rekordy życiowe

Na podium w biegach na 100 m i 200 m dwukrotnie stawali Remigiusz Zazula na pierwszym miejscu i Adrian Kasietczuk na drugim. Nowy rekord życiowy w biegu na 300 m ustanowiła Paulina Zielińska, osiągając czas 38,9 sek. Nowymi życiówkami na dystansie 100 m mogą się też pochwalić Wiktoria Gajosz (12,33 sek.) i Julia Kawałek (12,89 sek.).

- Nowy rekord w biegu na 400 m przez płotki, czyli 53,53 sek. ustanowił też Łukasz Bańka, co daje mu drugi rezultat w kraju wśród juniorów i ósmy wśród seniorów - komentuje trener Agrosu Damian Leszczyński. - Do tego życiówki na dystansie 200 m dołożyły jeszcze Paulina Zielińska i Wiktoria Gajosz, osiągając kolejno 24,39 sek. i 25,45 sek. Gdyby nie zbyt mocno wiejący wiatr, to w biegu na 100 m nowe rekordy dołożyliby jeszcze Remigiusz Zazula i Adrian Kasietczuk. Ale warto dodać, że ich nieuznane niestety wyniki to odpowiednio 10,98 sek. i 11,17 sek.

Przy okazji tego mityngu rozegrane były także Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kategorii juniorów U12 i U14, w którym reprezentanci chełmskiego Agrosu startowali wraz z rówieśnikami z Białej Podlaskiej. Zawodnicy trenowani przez Łukasza Sereja i Piotra Szkodę zdobyli aż dziesięć medali. Złoto wywalczyła Lena Skobel (bieg na 600 m), srebro: Aleks Zienkiewicz (bieg na 1000 m), Laura Toczko (bieg na 300 m), Emilia Stelmaszuk (skok w dal) i Kuba Olejarski (skok w dal), a brąz: Lena Kogut (bieg na 600 m), Gabriel Sidorczuk (bieg na 1000 m), Igor Zając (bieg na 1000 m), Kinga Zacharczuk (pchnięcie kulą) i Maja Niemiec (bieg na 300 m). Zawody juniorów były realizowane w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Bardzo przepraszam Chełmian, że pozajączkowali mi się z Zamościakami i Panią Radną wcisnąłem do grona Mieszkańców zacnego Chełma. Swoją drogą, to czy taki CZARCI POMIOT w osobie Pana Maleńczuka miałby szansę na zrozumienie swojej twórczości wśród radnych Chełma?Data dodania komentarza: 6.02.2026, 19:36Źródło komentarza: Lubelskie. Radni PiS nie lubią Maleńczuka, a Maleńczuk ich. Odpłacił się na scenieAutor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Pani Radna Martyna Martyniuk, jako podpiardująca FIOŁKAMI i mocno zaangażowana w w sprawy wyższego rzędu typu „Ą” i „Ę”, ma rację. Następnym razem Łobuza Maleńczuka, jak tylko się pojawi w szacownym mieście Chełm, powinna przykładnie oćwiczyć nahajką, tak dla przykładu. Co by więcej taki POMIOT nie obsrywał swą obecnością tak Zacnego GRODZISKA.Data dodania komentarza: 6.02.2026, 15:07Źródło komentarza: Lubelskie. Radni PiS nie lubią Maleńczuka, a Maleńczuk ich. Odpłacił się na scenieAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Stefaniuuuuuk!Data dodania komentarza: 6.02.2026, 11:50Źródło komentarza: Były prezydent o Stefaniuku: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”Autor komentarza: tutejszyTreść komentarza: nie bać maleńczukaData dodania komentarza: 6.02.2026, 11:12Źródło komentarza: Lubelskie. Radni PiS nie lubią Maleńczuka, a Maleńczuk ich. Odpłacił się na scenieAutor komentarza: historiaTreść komentarza: "miałeś chamie złoty róg ..."Data dodania komentarza: 6.02.2026, 11:05Źródło komentarza: Były prezydent o Stefaniuku: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama