Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mercedes z 1955 roku sprzedany za rekordową kwotę. Teraz to najdroższe auto świata!

135 milionów euro, czyli 142 miliony dolarów, czyli niemal 630 milionów złotych. Tyle wynosi wartość najdroższego – aktualnie – samochodu na świecie.
Mercedes z 1955 roku sprzedany za rekordową kwotę. Teraz to najdroższe auto świata!
Autor: iStock / screen Twitter Arab News

Mercedes SLR 300 Coupe. Powstały tylko dwa egzemplarze tego auta, które dotychczas należały do koncernu. Oba w kolorze srebrnym różnią się tylko środkiem – jeden ma wnętrze niebieskie, drugi czerwone. I to właśnie ten trafił na licytację – przeprowadzoną w tajemnicy, tylko z udziałem zaproszonych przez producenta oferentów.

Szczęśliwca, który stał się nowym właścicielem nietuzinkowego auta z 1955 roku, reprezentował brytyjski dealer samochodów osobowych. To za sprawą jego trwających 1.5 roku nacisków koncern zdecydował się wystawić maszynę na sprzedaż.


Pieniądze zasilą szczytny cel

Określany jako „Mona Lisa wśród samochodów” mercedes, trzykrotnie pobił dotychczasowy rekord. W 2018 roku ustanowiło go Ferrari 250 GTO z 1962 roku, które zostało wówczas wylicytowane za 48 milionów dolarów. Za Mercedesa SLR 300 Coupe jego nowy właściciel musiał zapłacić aż 135 milionów euro, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 630 milionów.

Jak podaje Forbes, wyjątkowy egzemplarz, który przejechał dotychczas jedynie 6 tysięcy kilometrów, jest „siostrzanym samochodem SLR z otwartym kokpitem prowadzonym przez Sir Stirlinga Mossa do zwycięstwa w Mille Miglia 1955 – tysiącmilowym wyścigu drogowym, który Anglik ukończył w nieco ponad 10 godziny”.

Całą zarobioną kwotę dotychczasowy właściciel auta – koncern Mercedes-Benz – przekaże założonemu przez siebie charytatywnemu funduszowi świadczeń na rzecz młodych ludzi.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama