Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm. 29-latek tonął na Gliniankach. Uratowali go znajomi

Mało brakowało, by doszło do tragedii. 29-letni mężczyzna zaczął tonąć na niestrzeżonym kąpielisku. Na szczęście jego walkę z żywiołem w porę zauważyli znajomi. Wyciągnęli go z wody i rozpoczęli reanimację.
Chełm. 29-latek tonął na Gliniankach. Uratowali go znajomi

W poniedziałek (16 maja) około południa dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w Gliniankach topi się człowiek.

- Z ustaleń policjantów wynika, że 29-letni mieszkaniec gminy Chełm wspólnie ze znajomymi przebywał nad wodą. W pewnej chwili chciał się ochłodzić – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. - Będąc już w wodzie, zaczął nagle tonąć. Znajomi, którzy to zauważyli, wyciągnęli go na brzeg i podjęli reanimację. To uratowało życie mężczyzny. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała go do szpitala.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozsądku nad wodą. Przede wszystkim wybierajmy te kąpieliska, które strzeżone są przez ratowników wodnych. W takich miejscach, w razie konieczności, zawsze możemy liczyć na natychmiastową pomoc.

- Nigdy nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich i nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Miejmy też na oku najmłodszych, którzy bawią się w wodzie, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia – dodaje Czyż.

Czytaj też: Zbieramy na cyberoko dla Nikosia

Czytaj też: Okuninka. Ratownicy z Chełma zadbają o bezpieczeństwo plażowiczów

Czytaj też: Kraj. Polskie plaże czeka oblężenie. Brakuje jednak pieniędzy na ratowników


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sąsiad 17.05.2022 15:39
A gdzie w Maju są ratownicy nad wodą ?

kasia 18.05.2022 11:20
Maj to nie sezon na pływanie.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama