Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:16
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gmina Fajsławice: Zburzą szkołę, postawią stadion

Wszystko wskazuje na to, że budynek po byłej szkole w Suchodołach zostanie wyburzony. Los obiektu zależy od tego, czy gminie uda się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowego stadionu dla klubu piłkarskiego z Fajsławic.
Gmina Fajsławice: Zburzą szkołę, postawią stadion

Gmina złożyła wniosek do ministerstwa 30 czerwca. Projekt przewiduje budowę boiska sportowego wraz z infrastrukturą oraz adaptacją istniejącego budynku po byłym sklepie na potrzeby zaplecza sanitarno-szatniowego.

Jak czytamy na stronie internetowej klubu Frassati Fajsławice, planowana inwestycja to nie tylko sama płyta boiska z bramkami. Będzie to nowoczesny obiekt, który spełnieni wymogi stawiane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Obiekt sportowy będzie się składać z boiska piłkarskiego o wymiarach 100x60 i nawierzchni naturalnej, dwóch trybun (na 153 miejsc każda), dwóch kabin dla zawodników rezerwowych i osób funkcyjnych z 13 miejscami każda, punktu sanitarnego, piłkochwytów o wymiarach 66x6 za każdą z bramek, ogrodzenia trybun od boiska o wys. 1,2 m oraz sześciu masztów oświetlenia.

Zobacz też: Zdawał egzamin z promilami we krwi

Działacze klubu cieszą się, że dla potrzeb zawodników oraz sędziów zostanie zmodernizowany budynek, w którym znajdować się będą pomieszczenia z natryskami i szatnie. Wartość kosztorysowa całego przedsięwzięcia to ok. 1,2 mln zł. Niewiele ponad połowę tej kwoty stanowi wkład własny gminy. Reszta ma pochodzić z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. O tym, czy samorząd otrzyma dofinansowanie, będzie wiadomo najpóźniej 30 września. Wtedy mija termin rozpatrzenia wniosków.

- Wyburzenie budynku dawnej szkoły jest wliczone w koszty projektu, więc do czasu informacji o pozyskaniu dofinansowania na pewno nie będziemy go ruszać. Zresztą ewentualne prace musielibyśmy zacząć i zakończyć w jednym roku kalendarzowym, czyli dopiero w roku 2018. W Suchodołach nietknięta pozostanie zabytkowa aleja parkowa, która jest pod ochroną konserwatorską - mówi wójt Tadeusz Chruściel.

Planowana inwestycja w Suchodołach jest związana z tym, że piłkarze Frassati Fajsławice nie mogą rozgrywać spotkań u siebie, bo płyta boiska nie spełnia wymiarów wymaganych w rozgrywkach chełmskiej ligi okręgowej. W grę wchodziło ewentualne poszerzenie obiektu. Szukano również nowej lokalizacji. Ostatecznie zdecydowano się na zburzenie szkoły, a odrzucono kupno działki przy oczyszczalni ścieków.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama