Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełmscy studenci podbijają przestworza

Reprezentacja studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej brała udział w 17. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Wacława Wieczorka, które przeprowadzono na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Zmagali się tam w dwóch konkurencjach.
Chełmscy studenci podbijają przestworza

W Toruniu chełmską uczelnię reprezentowali: Hubert Chylewski, Konrad Partyka, Albert Małek i Maciej Błażej. W składzie zabrakło Tamary Piotrowicz, którą zatrzymały sprawy prywatne. Zmagania były poprzedzone konsultacjami i treningami, po których lotnicy z całej Polski mierzyli się w lataniu precyzyjnym i lądowaniu.

- Latanie precyzyjne składało się z dwóch części. Najpierw otrzymaliśmy mapę, na podstawie której mieliśmy opracować tor przelotu – wyjaśnia Hubert Chylewski. - Sam lot polegał na pokonaniu tej trasy bez popełnienia błędów czasowych i nie zgubieniu kierunku. Ponadto, musieliśmy zlokalizować po drodze miejsca z zestawów zdjęć, które dostaliśmy, a także znaki z białego płótna umieszczone na ziemi. Z kolei w konkurencji lądowań punktowane było jak najbardziej precyzyjne przyziemienie samolotu w określonym punkcie.

W klasyfikacji juniorów pierwsze miejsce zajął absolwent chełmskiej PWSZ Damian Czak, natomiast druga lokata przypadła Konradowi Partyce. Studenci szykują się już do kolejnych zmagań lotniczych, które 24 maja rozpoczną się w Krakowie.

Czytaj także: Biegali dla Konstytucji

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama