Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:17
Reklama

Chełmscy studenci podbijają przestworza

Reprezentacja studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej brała udział w 17. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Wacława Wieczorka, które przeprowadzono na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Zmagali się tam w dwóch konkurencjach.
Chełmscy studenci podbijają przestworza

W Toruniu chełmską uczelnię reprezentowali: Hubert Chylewski, Konrad Partyka, Albert Małek i Maciej Błażej. W składzie zabrakło Tamary Piotrowicz, którą zatrzymały sprawy prywatne. Zmagania były poprzedzone konsultacjami i treningami, po których lotnicy z całej Polski mierzyli się w lataniu precyzyjnym i lądowaniu.

- Latanie precyzyjne składało się z dwóch części. Najpierw otrzymaliśmy mapę, na podstawie której mieliśmy opracować tor przelotu – wyjaśnia Hubert Chylewski. - Sam lot polegał na pokonaniu tej trasy bez popełnienia błędów czasowych i nie zgubieniu kierunku. Ponadto, musieliśmy zlokalizować po drodze miejsca z zestawów zdjęć, które dostaliśmy, a także znaki z białego płótna umieszczone na ziemi. Z kolei w konkurencji lądowań punktowane było jak najbardziej precyzyjne przyziemienie samolotu w określonym punkcie.

W klasyfikacji juniorów pierwsze miejsce zajął absolwent chełmskiej PWSZ Damian Czak, natomiast druga lokata przypadła Konradowi Partyce. Studenci szykują się już do kolejnych zmagań lotniczych, które 24 maja rozpoczną się w Krakowie.

Czytaj także: Biegali dla Konstytucji

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama