Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biegali dla Konstytucji

5 maja na boiskach w Krasnymstawie odbyła się XXX. edycja biegów przełajowych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wzięło w nich udział ok. 250 uczniów, głównie ze szkół z terenu miasta i powiatu krasnostawskiego.
Biegali dla Konstytucji

Zmagania rozegrały się na różnych dystansach w poszczególnych grupach wiekowych. W biegu na 600 m w rocznikach 2011 i młodszych pierwsze miejsca zajęli Roksana Barańska (SP Małochwiej Duży) i Franciszek Żuławski (SP Gorzków), drugie Zuzanna Telejko (SP Gorzków) i Dawid Cegłowski (SP Gorzków), a trzecie Łucja Bąk (PSP nr 5 Krasnystaw) i Maciej Szymański (PSP nr 4 Krasnystaw). Wśród roczników 2010-2009 na tym samym dystansie najwyższe lokaty zajęli Aniela Mrugalska (PSP nr 5 Krasnystaw) i Tomasz Pomijan (PSP nr 4 Krasnystaw), za nimi znaleźli się Natalia Barańska (SP Małochwiej Duży) i Miłosz Bojarczuk (PSP nr 1 Krasnystaw), a podium zamknęli Łucja Jaruga (SP Rejowiec Fabryczny) i Michał Matysiak (PSP nr 4 Krasnystaw). Z kolei dziewczęta i chłopcy z roczników 2008-2007 mierzyli się na dystansie 1 km. Tutaj pierwsze miejsca przypadły Zuzannie Perestaj (PSP nr 1 Krasnystaw) i Szymonowi Łacie (SP nr 3 Krasnystaw), drugie Laurze Adamczyk (PSP nr 1 Krasnystaw) i Michałowi Ciechańskiemu (SP Małochwiej), natomiast trzecie Anastazji Szafraniec (SP Małochwiej) i Michałowi Bilowi (PSP nr 4 Krasnystaw).

Do rywalizacji w zawodach przystąpili również uczniowie szkół ponadpodstawowych. Dziewczęta z rocznika 2006-2005 walczyły ze sobą na dystansie 1 km. Pierwsza była Oliwia Warchulska, druga Natalia Weremko, a trzecia Weronika Galewska, wszystkie reprezentujące ZS Siennica Różana. Ich równoletni koledzy mierzyli się z kolei na 1200 m. Tutaj najszybszy był Gabriel Żurek, a zaraz po nim na mecie zameldował się Piotr Czwórnóg, obaj są uczniami ZS nr 1 Krasnystaw. Ostatnią grupą wiekową były roczniki 2004-2002. Tutaj najlepiej wypadli Anna Lipiec z ZS Siennica Różana (1000 m) i Łukasz Kubina także z ZS Siennica Różana (1200 m).

W klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsca zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie, drugie Szkoła Podstawowa w Gorzkowie, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 5 w Krasnymstawie. W szkołach ponadpodstawowych natomiast Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, wyprzedził Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama