Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:10
Reklama

Biegali dla Konstytucji

5 maja na boiskach w Krasnymstawie odbyła się XXX. edycja biegów przełajowych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wzięło w nich udział ok. 250 uczniów, głównie ze szkół z terenu miasta i powiatu krasnostawskiego.
Biegali dla Konstytucji

Zmagania rozegrały się na różnych dystansach w poszczególnych grupach wiekowych. W biegu na 600 m w rocznikach 2011 i młodszych pierwsze miejsca zajęli Roksana Barańska (SP Małochwiej Duży) i Franciszek Żuławski (SP Gorzków), drugie Zuzanna Telejko (SP Gorzków) i Dawid Cegłowski (SP Gorzków), a trzecie Łucja Bąk (PSP nr 5 Krasnystaw) i Maciej Szymański (PSP nr 4 Krasnystaw). Wśród roczników 2010-2009 na tym samym dystansie najwyższe lokaty zajęli Aniela Mrugalska (PSP nr 5 Krasnystaw) i Tomasz Pomijan (PSP nr 4 Krasnystaw), za nimi znaleźli się Natalia Barańska (SP Małochwiej Duży) i Miłosz Bojarczuk (PSP nr 1 Krasnystaw), a podium zamknęli Łucja Jaruga (SP Rejowiec Fabryczny) i Michał Matysiak (PSP nr 4 Krasnystaw). Z kolei dziewczęta i chłopcy z roczników 2008-2007 mierzyli się na dystansie 1 km. Tutaj pierwsze miejsca przypadły Zuzannie Perestaj (PSP nr 1 Krasnystaw) i Szymonowi Łacie (SP nr 3 Krasnystaw), drugie Laurze Adamczyk (PSP nr 1 Krasnystaw) i Michałowi Ciechańskiemu (SP Małochwiej), natomiast trzecie Anastazji Szafraniec (SP Małochwiej) i Michałowi Bilowi (PSP nr 4 Krasnystaw).

Do rywalizacji w zawodach przystąpili również uczniowie szkół ponadpodstawowych. Dziewczęta z rocznika 2006-2005 walczyły ze sobą na dystansie 1 km. Pierwsza była Oliwia Warchulska, druga Natalia Weremko, a trzecia Weronika Galewska, wszystkie reprezentujące ZS Siennica Różana. Ich równoletni koledzy mierzyli się z kolei na 1200 m. Tutaj najszybszy był Gabriel Żurek, a zaraz po nim na mecie zameldował się Piotr Czwórnóg, obaj są uczniami ZS nr 1 Krasnystaw. Ostatnią grupą wiekową były roczniki 2004-2002. Tutaj najlepiej wypadli Anna Lipiec z ZS Siennica Różana (1000 m) i Łukasz Kubina także z ZS Siennica Różana (1200 m).

W klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsca zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie, drugie Szkoła Podstawowa w Gorzkowie, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 5 w Krasnymstawie. W szkołach ponadpodstawowych natomiast Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, wyprzedził Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama