Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:35
Reklama

Waży się przyszłość pomnika przy Czworoboku. Zadecyduj o jego losie

Mieszkańcy Włodawy mogą się wypowiedzieć w sprawie przyszłości kontrowersyjnego pomnika stojącego przy Czworoboku. Głosować można w urzędzie lub za pośrednictwem Internetu do 16 maja.
Waży się przyszłość pomnika przy Czworoboku. Zadecyduj o jego losie

- W ostatnim czasie we Włodawie rozgorzała dyskusja na temat dalszego losu pomnika znajdującego się w zabytkowym centrum miasta. W przestrzeni publicznej pojawiło się wiele opinii w tej sprawie. Towarzyszące wymianie poglądów emocje są bardzo duże. Doszło nawet do prób niszczenia pomnika. Aby zapobiec dalszym podziałom społeczności naszego miasta, przygotowana została ankieta, dzięki której będziecie Państwo mogli wyrazić swoją opinię w tej sprawie - zdecydował burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Karty do głosowania dostępne są w Urzędzie Miejskim we Włodawie. Głosować można również za pośrednictwem ankiety internetowej (https://ankieta.wlodawa.eu). Na karcie do głosowania znajdują się dwa pytania:

1. Czy Pani/Pana zdaniem istniejący pomnik znajdujący się w otoczeniu tzw. czworoboku we Włodawie powinien pozostać w obecnym kształcie w tym samym miejscu?

2. Czy Pani/Pana zdaniem istniejący pomnik znajdujący się w otoczeniu tzw. czworoboku we Włodawie powinien zostać zdemontowany, a na jego miejscu posadowiony nowy pomnik poświęcony tzw. Rzeczpospolitej Włodawskiej?

Udział w ankiecie mogą wziąć wyłącznie mieszkańcy Włodawy. Każdy zobowiązany jest do wypełnienia znajdujących się na karcie danych adresowych w celu zapewnienia bezstronności i obiektywizmu. Do ankiety dołączone zostały materiały dotyczące historii powstania oraz funkcjonujących na przestrzeni lat nazw pomnika.

- Jestem przekonany, że lektura tych dokumentów pozwoli każdemu z Państwa na wyrobienie własnego zdania w sprawie przyszłości pomnika. Niewątpliwie zabytkowe centrum naszego miasta jest dobrą lokalizacją dla miejsca pamięci. Otwartą kwestią pozostaje jego forma. Dlatego też zamiast całkowitej likwidacji pomnika w tym miejscu zaproponowaliśmy Państwu utworzenie pomnika poświęconego tzw. Rzeczpospolitej Włodawskiej. Na mocy decyzji generała Franciszka Kleeberga w dniach 22-30 września 1939 r. przywrócono administrację państwową II RP na Ziemi Włodawskiej. Tym samym była ona jednym z ostatnich wolnych ziem w czasie kampanii wrześniowej. Ta piękna karta historii z pewnością zasługuje na upamiętnienie - dodaje Muszyński.

 

Czytaj także: Włodawska majówka inna niż zwykle. W strefie objętej zakazem przebywania, turystów jak na lekarstwo


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama