Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdy zakwitną tulipany....

...znowu w Trzciankach się spotkamy. W Magicznych Ogrodach można oglądać 100% polskie odmiany tulipanów. W historii tego kwiatu mamy jeszcze jeden wątek polski.
Gdy zakwitną tulipany....

Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na 18 hektarach ogród. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Wśród bujnej przyrody czekają na gości strumyki, wodospady i mostki. Czekają także baśniowe krainy i bohaterowie. Bulwiaki i Mordole można spotkać tylko tu. Rodzinny Park Tematyczny w Trzciankach jest także parkiem sensorycznym. Wszystkie zmysły pracują w nim na wysokich obrotach. Niemały udział mają w tym kwiaty, które mienią się kolorami, pachną, smakują.

 

Wiosenne tulipany

Trzeba wiedzieć, że te popularne i piękne kwiaty można podziwiać zaledwie kilka tygodni, mniej więcej do połowy maja. Tulipan nie pochodzi z Europy, pojawił się tu dopiero w drugiej połowie XVI wieku, przywieziony z Imperium Osmańskiego. Pierwsze cebulki dotarły do Wiednia w 1554 roku za sprawą flamandzkiego ambasadora Ferdynanda I Habsburga na dworze Sulejmana Wspaniałego. W tym miejscu pojawia się wątek polski – żoną cesarza Ferdynanda była Anna Jagiellonka.

Gatunków tulipanów jest ponad sto, a odmian powyżej 10 tysięcy. Jednym z sekretów ich popularności jest niezwykła różnorodność barw – od białego do prawie czarnego, z wyjątkiem czysto niebieskiego. Jest to prawdopodobnie największa paleta kolorów spośród wszystkich roślin ozdobnych. A taki kolorowy świat bardzo pozytywnie zmienia nam nastrój. Dodajmy do tego, że panie (w tym Anna Jagiellonka) widzą więcej barw niż mężczyźni i dlatego tak kochają kwiaty.

Tulipan to zwiastun wiosny, kiedy wszystko wokół szare, on już zachwyca swoimi kolorami.

Wśród wielu miejsc, gdzie możemy cieszyć oko pięknymi, kolorowymi tulipanami, szczególne miejsce zajmują Magiczne Ogrody, leżące w sercu Lubelszczyzny. Rosną tam bowiem całkowicie polskie odmiany tego kwiatu. To owoc pracy jedynego w Polsce hodowcy tulipanów, pana Romana Szymańskiego, który wiele lat poświęcił na stworzenie pięciu całkowicie polskich kwiatów. Dwa z nich "Magiczne Ogrody"i "Fringed Black" można podziwiać w janowieckim parku.

I jeszcze jedną odmianą, dla której warto odwiedzić Magiczne Ogrody, jest najdroższy obecnie tulipan holenderski Ice Cream czyli Lody. W tej baśniowej krainie znaleźć ich można ponad sto. Zdjęcie nie oddaje w pełni niezwykłości tego kwiatu. Zatem jest to świetny powód do odwiedzenia rodzinnego parku pod Janowcem.

 

Psoty, tańce i hulańce!

Pod takim hasłem będzie żył janowiecki park w najbliższy weekend 7 i 8 maja. W rolach głównych futrzane łobuziaki czyli Mordole! Zadziwią wszystkich swoim sprytem podczas energetyzującej zumby i nie tylko. Będzie można podziwiać też kuglarsko-żonglerskie popisy krasnoluda Wyrwipałki, który zachwyci nie tylko swoją zwinnością, ale również niesamowitym władaniem ogniem! W parku czekają także: Krasnoludzki Gród szkolący w bojowych turniejach i Wróżki Smużki, z którymi będzie można pokolorować świat barwami tęczy. Magiczne Ogrody czekają na gości 7 i 8 maja od 10:00 do 19:00!

I pamiętajcie: Gdy już kwitną tulipany, znów w Janowcu się spotkamy!

 

www.magiczneogrody.com

www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

www.instagram.com/magiczne_ogrody

https://pl.wikipedia.org/wiki/Magiczne_OgrodyOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama