Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chcesz pracować za granicą? Te kraje zaoferują ci najlepsze warunki

W których krajach najlepiej szukać pracy? Na to pytanie odpowiedzieli amerykańscy badacze. Pod uwagę wzięli m.in. politykę migracyjną i wysokość dochodów.
Chcesz pracować za granicą? Te kraje zaoferują ci najlepsze warunki
Autor: iStock

W sezonie urlopowym wielu Polaków decyduje się na wyjazd zarobkowy za granicę. Bez względu na to, czy wybieramy wakacyjne zatrudnienie, czy przeprowadzkę na stałe, warto sprawdzić, które kierunki mają największy potencjał i pozwolą nam godnie żyć i pracować.

Portal Business Insider dotarł do badań BAV Group oraz Wharton School i University of Pennsylvania, którego autorzy wybrali najlepsze państwa do zamieszkania.

Na pewno jest wśród nich Kanada, która oferuje wysoką jakość życia, przyjazną politykę migracyjną, bezpieczeństwo i satysfakcję.

Drugim wymienionym w raporcie krajem jest Japonia, którą charakteryzuje dynamicznie rozwijająca się gospodarka oraz wyznaczanie światowych trendów w wielu dziedzinach.

Na liście znalazły się również Niemcy, które mogą się pochwalić atrakcyjnymi zarobkami, wysokim poziomem szkolnictwa publicznego oraz zrównoważoną gospodarką.

Dobrym kierunkiem emigracji jest również Szwajcaria, która oferuje przyzwoite zarobki oraz stabilne zatrudnienie czy dobry system ekonomiczny.

Australijscy pracodawcy szczycą się dobrym wynagradzaniem za pracę. Jednocześnie w Australii korzystne są - z punktu widzenia naszych kieszeni - koszty utrzymania. Niewątpliwą atrakcją będzie tu również położenie geograficzne, które gwarantuje ciepły klimat. Kierunek ten nie jest jednak zbyt popularny ze względu na oddalenie od pozostałych kontynentów.

Wybierając się do Stanów Zjednoczonych możemy mieć pewność, że jest to bogaty kraj, który zapewni nam wysoki poziom bezpieczeństwa, wyznaczając jednocześnie światowe trendy.

Nowozelandczycy z kolei uważani są za naród szczęśliwych ludzi, a ich kraj kojarzy się z dobrą opieką zdrowotną.

Wysoki poziom leczenia znajdziemy też w Wielkiej Brytanii. Tam możemy liczyć również na wysokie wynagrodzenie oraz atrakcyjny system socjalny.

Rodzice małych dzieci z pewnością rozważą wyjazd do Szwecji. Tam dobre zarobki idą w parze z darmową opieką nad naszymi pociechami oraz dobrą edukacją. Rząd szwedzki szczyci się przy tym wysokim zaufaniem społecznym, a pracodawcy nie żałują środków na wynagrodzenia dla swoich pracowników.

Jednym z najchętniej wybieranych kierunków migracji jest również Holandia. To za sprawą polityki skierowanej na dobro mieszkańców, rozwiniętego systemu świadczeń i pomocy socjalnej oraz wysokiego poziomu opieki zdrowotnej.

Chcąc zarobić dużo przy niskich kosztach utrzymania, warto rozważyć wyjazd do Norwegii lub Danii. W tym pierwszym kraju zdarza się, że zarobki w przeliczeniu na godzinę sięgają nawet 50 euro. W drugim zaś - około 44 euro.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama