Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jakiej pomocy Polacy powinni udzielić Ukrainie? [SONDAŻ]

„Pewnego przyjaciela poznasz w niepewnym momencie”. Udowodnili to Polacy, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie od razu ruszyli z pomocą na wielką skalę. Ponad połowa z nas przyznaje, że czynnie wspiera różnego rodzaju akcje. Aż jedna czwarta uważa, że uchodźców należy przyjąć pod swój dach.
Jakiej pomocy Polacy powinni udzielić Ukrainie? [SONDAŻ]
Autor: iStock

Wielu Polaków poświęca swój czas i oszczędności, żeby pomagać atakowanym przez Rosjan Ukraińcom. Wojska rosyjskie od dwóch tygodni bombardują ich kraj. Już od pierwszego dnia tych tragicznych zdarzeń w Polsce rozpoczęły się zbiórki produktów niezbędnych do życia ludziom uciekającym przed śmiercią we własnym kraju. Wielu z nas udostępniło im miejsce w swoich domach. Codziennie polscy kierowcy załadowują swoje tiry rzeczami przeznaczonymi dla tych, którzy zdecydowali się zostać w Ukrainie i walczyć o jej niepodległość. Jako ludzie sprostaliśmy zatem temu wyzwaniu i wciąż chcemy wspierać Ukraińców.

Potwierdza to sondaż przeprowadzony na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" przez United Surveys. Ponad 62 proc. respondentów ocenia, że w mniejszym lub większym stopniu zaangażowało się w jakąś formę pomocy poszkodowanym przez wojnę. 37,7 proc. nie uczestniczy w tego typu akcjach. Pozostali (0,1 proc.) ankietowani to osoby niezdecydowane w tej kwestii.


W drugim sondażu zapytano Polaków, jaka forma pomocy jest w obecnej sytuacji najbardziej wskazana. Największa liczba ankietowanych uznała, że potrzebna jest przede wszystkim pomoc humanitarna (85,9 proc.). Co ciekawe, na drugim miejscu znalazło się przyjęcie uchodźców. Tę możliwość wskazało aż 74,9 proc. badanych. 62,6 proc. uczestników sondażu popiera dostawy broni i amunicji, a 46,2 proc. czołgów i samolotów. Aż 42,8 proc. pytanych wskazuje na to, że potrzebna jest również pomoc finansowa. Pozostałe odpowiedzi to dopuszczenie polskich obywateli do udziału w walkach (27,6 proc.), wysłanie polskiego wojska na pomoc Ukrainie (10,9 proc.), „nie wiem/trudno powiedzieć” (2,5 proc.).Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama