Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Rosja w końcu ukarana walkowerem. Polska zagra w finale barażu o mundial!

Na tę decyzję czekali wszyscy. FIFA wykluczyła reprezentację Rosji z meczu barażowego z Polską o awans do tegorocznych mistrzostw świata w Katarze.
Rosja w końcu ukarana walkowerem. Polska zagra w finale barażu o mundial!

Autor: fot. Łączy nas piłka/Facebook

To oznacza, że biało-czerwoni od razu uzyskują promocję do finału ścieżki barażowej, w którym 29 marca zmierzą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie ze zwycięzcą spotkania Szwecja-Czechy. Inny mecz barażowy, w którym Szkocja zagra z Ukrainą, został przełożony na czerwiec.

Sytuacja w sprawie meczu barażowego naszej reprezentacji z Rosją zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początkowo sankcje, jakie nakładała FIFA, były symboliczne, żeby nie nazwać ich żenującymi. Rosyjscy żołnierze w Ukrainie mordowali cywili, a Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zwlekała z walkowerem. Początkowo zakazała jedynie Rosjanom rozgrywania meczów na własnych stadionach oraz odgrywania hymnu państwowego przed meczami. Dodatkowo reprezentacja miała występować pod nazwą "Football Union of Russia (RFU)" i nie mogła używać swojej flagi.

Do komunikatu bardzo szybko odniósł się Cezary Kulesza, prezes PZPN. Napisał, że decyzja FIFA jest  nie do zaakceptowania. "W sytuacji wojny na Ukrainie nie interesuje nas gra pozorów. Nasze stanowisko pozostaje bez zmian: reprezentacja Polski NIE ZAGRA z Rosją w meczu barażowym, niezależnie od nazwy rosyjskiej drużyny" - argumentował szef polskiej piłki.

Po fali krytyki, jaka spadła na Międzynarodową Federację Piłki Nożnej, nastąpiło w końcu otrzeźwienie i we wtorek 8 marca FIFA wykluczyła reprezentację Rosji z meczu barażowego z Polską. Absurdów decyzja jednak nie kończy, bo w związku z tą decyzją Rosja może się ubiegać o odszkodowanie. 

- Rosjanie mogą wnioskować o odszkodowanie od FIFA i to chyba jedyny werdykt, jaki może zapaść w trybunale. Nie wydaje mi się, żeby CAS coś w tej sprawie namieszał. Cały świat jednoczy się przeciwko Rosji. Złamanie solidarności byłoby olbrzymim błędem - powiedział na antenie TVP Sport Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak się okazuje, ta decyzja wydaje się krzywdząca nie tylko dla Rosji, ale również Szwecji, która uważa, że w miejsce Rosji reprezentacja Polski powinna dostać innego rywala. 

Do tematu będziemy jeszcze wracali. 
 


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MirekTreść komentarza: To prawda, na szczęście młodzi nie garną się do tej zabawy a jak już to tylko pojedyncze osoby. Czy środowisko Ponowa jest wpływowe? Wątpię patrząc na ich uzasadnienie, wskazują, ze zbieranie grzybów będzie niedozwolone. Jak ktoś ma realne wpływy to działa po cichu, naciska na gminy, proboszczów, nadleśnictwa. Park Narodowy to potężny zastrzyk miejsc pracy i kasy dla lokalnych gmin. Turystyka rośnie, potrzebne noclegi, przewodnicy, restauracje, ścieżki piesze, rowerowe, narciarskie a nawet kajakaraskie! Budowa wież obserwacyjnych, kładek, punktów odpoczynku, tablic informacyjnych - to kolejne zlecenia publiczne. A grzyby? I tak w praktyce nikt nie zabrania zbierać - patrz PN Poleski albo Wigierski. Ciekawy jestem czy lokalni ludzie wyczują pieniądz i możliwości, czy dadzą się oglupić konfederacji itp.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 22:41Źródło komentarza: Myśliwi sprzeciwiają się planom utworzenia Sobiborskiego Parku NarodowegoAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: To słabo to monitorują bo od prawie trzech miesięcy jest tam wielka dziura.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 22:23Źródło komentarza: Chełm. Ulica Metalowa do naprawy. Miasto odpowiada na interpelację radnego OcheryAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom turnieju! 👏 Dziękujemy organizatorom i kibicom za wspólnie stworzoną wyjątkową atmosferę. wyniki: 1 miejsce - Policja we Włodawie 2 miejsce - 19 Samodzielny Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Chełmie 3 miejsce -19 Nadbużańska Brygada Obrony TerytorialneData dodania komentarza: 9.05.2026, 21:51Źródło komentarza: Turniej służb mundurowych w Woli Uhruskiej [GALERAI ZDJĘĆ]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tak jest. Nie ma to jak disco w polu. Prosta muzyka dla prostego ludu.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 09:55Źródło komentarza: Znamy już drugą gwiazdę Dni Chełma 2026! Na scenie wystąpi PaktofonikaAutor komentarza: ADAMTreść komentarza: Czyli "muzyka" dla kryminalistów i patoli czyli hiphop będzie a Muzyka dla wszystkich czyli disco polo dalej jest na czarnej liścieData dodania komentarza: 8.05.2026, 18:00Źródło komentarza: Znamy już drugą gwiazdę Dni Chełma 2026! Na scenie wystąpi Paktofonika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama