Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Fajsławice: Uratowali 73-latkę z płonącego domu

Tylko szybka reakcja sąsiadów zapobiegła tragedii. Z palącego się domu w Woli Idzikowskiej wynieśli niepełnosprawną kobietę.
 Gm. Fajsławice: Uratowali 73-latkę z płonącego domu
Autor: Fot. OSP Fajsławice

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w miniony piątek. Po godz. 12 krasnostawscy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego. W środku znajdowała się 73-latka, która ma problemy z poruszaniem się. Jej 42-letni syn był w tym czasie poza domem. Na szczęście pierwsi z pomocą ruszyli mieszkańcy Woli Idzikowskiej, którzy wybili okno i wyciągnęli poszkodowaną z płonącej pułapki.

Na miejscu pojawiły się cztery zastępy PSP w Krasnymstawie oraz druhowie Fajsławic, Siedlisk Drugich i Krzywego. Z płonących pomieszczeń udało się ewakuować jeszcze dwa psy. Przyczyną pożaru okazała się nieszczelność przewodu kominowego. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.

- Zareagowaliśmy w tej sprawie bardzo szybko. Mieszkanka Woli Idzikowskiej znajdowała się pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach. Znalazła schronienie w domu pomocy społecznej w Stężycy Nadwieprzańskiej. Jej syn będzie nocował u sąsiadów, ale otrzyma mieszkanie socjalne - informuje wójt Janusz Pędzisz.

Czytaj także: Wypadek obcokrajowców w Jankowicach

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama