- Do usiłowania kradzieży pojazdu doszło w sobotę. Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację o próbie włamania do auta. Na miejscu policjanci zastali ujętych przez zgłaszających dwóch nastolatków, którzy chcieli ukraść zaparkowanego opla vectrę. Przeszkodził im w tym właściciel z synem. Nakryli sprawców na gorącym uczynku - informuje sierżant sztabowa Elwira Tadyniewicz, rzeczniczka policjantów we Włodawie.
Zatrzymani to mieszkańcy gminy Stary Brus w wieku 17 i 18 lat. Śledczy przedstawili młodszemu z nich zarzut usiłowania kradzieży. Z kolei starszy poniesie konsekwencje naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, do której doszło podczas wykonywanych czynności.
- Obydwaj podejrzani poniosą konsekwencje swojego zachowania. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast osobie, która narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych, grozi kara do 3 lat więzienia - dodaje.
Czytaj także: Test antygenowy w aptece nie u nas



![Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-krasnystaw-wpadli-prosto-w-rece-mundurowych-zuchwala-kradziez-i-nieudana-proba-oszustwa-film-1769693639.jpg)







![Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA] Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-czterech-aut-w-krasnymstawie-5-osob-trafilo-do-szpitali-1769452723.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [25-1-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-18-1-2026-1769332277.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze