Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:36
Reklama

Kłos rozpoczyna przygotowania, nowy bramkarz priorytetem

W poniedziałek (10 stycznia) Kłos Gmina Chełm wraca do treningów po zimowej przerwie. Jest już pewne, że wiosną podopieczni trenera Jana Konojackiego wylądują w grupie spadkowej, gdzie stoczą walkę o utrzymanie. Mają w tym pomóc wzmocnienia.
Kłos rozpoczyna przygotowania, nowy bramkarz priorytetem

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie naszą sytuację na półmetku rozgrywek. Liczyliśmy na miejsce w pierwszej szóstce, które dałoby nam utrzymanie i spokojną grę w rundzie rewanżowej. Tak się jednak nie stało. Zainkasowaliśmy zbyt małą liczbę punktów i niestety po 18. kolejkach zajmujemy dopiero dziewiątą lokatę w tabeli grupy drugiej. Zrobimy jednak wszystko, aby pozostać na tym poziomie zmagań na następny sezon - zapewnia Jan Konojacki, trener czwartoligowego Kłosa.

Zdaniem szkoleniowca na słabsze wyniki zespołu z gminy Chełm w pierwszej części sezonu 2021/2022 wpłynęły m.in. problemy z obsadą pozycji bramkarza.

- Jeszcze przed startem rozgrywek teoretycznie mieliśmy trzech golkiperów. Niestety, sprawy zawodowe ostatecznie uniemożliwiły grę Łukaszowi Kozłowskiemu, zaś w ostatnim sparingu przed inauguracją ligi Konrad Wojtiuk zerwał więzadła. Jakby tego było mało, nasz trzeci bramkarz Michał Łopąg, który i tak nie zawsze był do naszej dyspozycji, na kilka kolejek przed końcem rundy jesiennej doznał urazu biodra i w bramce musiał stanąć nominalny napastnik Łukasz Drzewicki - tłumaczy Konojacki.

Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na całościowy obraz gry Kłosa, był brak doświadczenia. Drużyna trenera Konojackiego jest jedną z najmłodszych ekip występujących w lubelskiej Hummel IV lidze.

- I niestety ten brak doświadczenia był decydujący w wielu meczach – przyznaje trener Kłosa. - Owszem, w tych młodych zawodnikach, których mamy, drzemie olbrzymi potencjał, ale przydałby się jeszcze ktoś, kto wprowadziłby spokój na boisku i pokierował naszą grą, zwłaszcza w trudniejszych momentach spotkania, kiedy np. rywal ma nad nami przewagę w posiadaniu piłki – tłumaczy Konojacki.

W pierwszej fazie przygotowań piłkarze Kłosa skupią się na budowaniu wytrzymałości oraz siły. Z kolei pod koniec zimowego okresu przyjdzie czas na poprawę taktyki, szybkości oraz dynamiki. W dobrym przygotowaniu do rundy wiosennej mają pomóc mecze kontrolne. Rywalami zespołu z gminy Chełm będą: Powiślak Końskowola (5/6 lutego), Motor II Lublin (12/13 lutego), Granica Lubycza Królewska (19/20 lutego), Sygnał Lublin (26/27 lutego), Lublinianka Lublin (5/6 marca) oraz Hetman Żółkiewka (12/13 marca).

- Mamy jeszcze wolne terminy środowe, w których na pewno zmierzymy się z Wilgą Garwolin i być może z Chełmianką – informuje trener Konojacki.

Czy w Kłosie dojdzie do wielu zmian kadrowych?

- Nie chcemy robić żadnej rewolucji. Nie zamierzamy się nikogo pozbywać. Żaden z zawodników nie zgłaszał chęci odejścia. Natomiast, jeśli chodzi o transfery w drugim kierunku, sprawa jest oczywiście otwarta. Mamy świadomość, że wzmocnienia są konieczne i to do każdej formacji. Priorytetem jest oczywiście bramkarz, ale przydałby się również kreatywny środkowy pomocnik. Na konkrety trzeba jednak poczekać - podkreśla szkoleniowiec.

Czytaj także: Trenerskie roszady w chełmskiej "okręgówce"

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama