Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:50
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Trenerskie roszady w chełmskiej "okręgówce"

Robert Tarnowski nie jest już trenerem występującej w Keeza Chełmskiej Klasie Okręgowej Unii Białopole. Z końcem rundy jesiennej doświadczonemu szkoleniowcowi wygasła umowa i członkowie zarządu postanowili, że nie będą jej przedłużać.
Trenerskie roszady w chełmskiej "okręgówce"
Autor: Fot. www.facebook.com/spoldzielca

- Nie chodziło nam o słabe wyniki, czy niższe niż zakładaliśmy miejsce w tabeli, bo w meczach z najsilniejszymi drużynami mieliśmy spore problemy kadrowe. Część zawodników zatrzymały obowiązki służbowe, a niektórzy byli na kwarantannie – tłumaczy Jan Ostrowski, prezes Unii Białopole. - Postanowiliśmy po prostu wprowadzić powiew świeżej krwi, a na tym poziomie rozgrywkowym wymiana trenera jest o wiele łatwiejsza niż wymiana kilku zawodników – dodaje.

Robert Tarnowski objął zespół z Białopola przed rokiem (zmieniając Tomasza Hawryluka), kiedy Unia występowała jeszcze w rozgrywkach IV ligi. Już na półmetku zmagań drużyna nie miała żadnych szans na utrzymanie i przed trenerem postawiono zadanie budowy nowego zespołu, już pod kątem występów w klasie okręgowej. Runda jesienna obecnej kampanii nie była dla Unii zbyt udana. Po pierwszej części sezonu drużyna plasuje się dopiero na dziewiątym miejscu w tabeli i do liderującej imienniczki z Rejowca traci aż czternaście punktów.

Kto będzie nowym szkoleniowcem zespołu z Białopola?

- Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma kandydatami, ale obecnie nie ma jeszcze żadnych konkretów. Nazwisko nowego trenera podamy do publicznej wiadomości już po podpisaniu umowy – powiedział nam prezes Ostrowski.

Z naszych informacji wynika, że przedstawiciele Unii kontaktowali się m.in. z Radosławem Leonowiczem, asystentem trenera trzecioligowej Chełmianki Tomasza ZłomańczukaAndrzejem Krawcem i Sebastianem Kogutem. Ponoć w kręgu zainteresowań jest również Marek Grzywna, który jesienią prowadził Granicę Dorohusk. Tych doniesień prezes Ostrowski nie potwierdza, ale także im nie zaprzecza.

Zmiana trenera nastąpiła również w Spółdzielcy Siedliszcze. Po zakończeniu rundy jesiennej Dariusz Kuchta rozstał się z klubem za porozumieniem stron. Nowym opiekunem zespołu seniorów będzie prawdopodobnie Kamil Góra. Sam zainteresowany przyznaje, że otrzymał propozycję, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

- Kontaktował się ze mną prezes Spółdzielcy Zbigniew Droń. Wstępną rozmowę przeprowadziliśmy. Ostatecznej decyzji jednak nie podjąłem. Pewne kwestie są jeszcze do ustalenia, więc zobaczymy, jak to się zakończy – powiedział nam krótko Kamil Góra, który w ostatnich latach prowadził występujący na tym samym poziomie rozgrywkowym Start Regent Pawłów.

Wiosną nowego szkoleniowca zobaczymy również w Granicy Dorohusk. Tam zarząd klubu z dotychczasowym opiekunem drużyny Markiem Grzywną rozstał się w połowie listopada. Nadal nie wiadomo jednak, kto go zastąpi. Nieoficjalnie mówi się, że wśród kandydatów jest jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Grzegorz Świderski.

Czytaj także: Chełmianka powalczy o najwyższe cele

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama