Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 15:08
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Medycy z covidowymi fałszywkami

Ciąg dalszy afery z fałszywymi paszportami covidowymi. Kolejne 3 osoby – tym razem pracownicy służby zdrowia - lekarz, pielęgniarka oraz położna – zostali zatrzymani na polecenie prokuratury przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. To klienci, którzy kupowali nieprawdziwe potwierdzenia szczepień.
Medycy z covidowymi fałszywkami

Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu – o czym informowaliśmy – doszło do zatrzymania 11 członków grupy przestępczej sprzedającej fałszywe zaświadczenia o zaszczepieniu się przeciwko Covid -19. Za taką usługę gang żądał od tysiąca do 1,5 tys. zł. Na polecenie prokuratora zatrzymano organizatora przestępczego procederu, osobę, która wprowadzała dane do systemu teleinformatycznego e–zdrowie oraz osoby wyszukujące klientów zainteresowanych uzyskaniem zaświadczeń o szczepieniach.

Tym razem przedstawiono zarzuty osobom, które kupowały poświadczające nieprawdę „paszporty covidowe”. Dotyczyły m.in. płatnej protekcji, wręczenia korzyści majątkowych i skłonienia do poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanych z zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych po 10 tysięcy złotych oraz zawieszenie w czynnościach służbowych.

Sprawa jest nadal rozwojowa, policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają jeszcze osoby, które kupowały fałszywe paszporty covidowe. Być może klientami byli też mieszkańcy z naszego regionu.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama