Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policja prowadzi wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń

Lubelscy policjanci po raz kolejny rozpoczęli wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń. W okresie przedświątecznym większą liczbę patroli będzie można spotkać w galeriach handlowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych. Mundurowi przypominają, że od dziś (1 grudnia) weszły w życie nowe zalecenia sanitarne.
Policja prowadzi wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń

W związku z wysoką liczbą zachorowań na koronawirusa lubelscy policjanci prowadzą kontrole przestrzegania obostrzeń. Od pewnego czasu patrole można spotkać w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz w środkach transportu publicznego. Teraz w okresie przedświątecznym patroli skierowanych do działań będzie więcej.

- Policjantów można spotkać m.in. w autobusach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy pasażerowie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowują dystans społeczny. Ponadto mundurowi częściej będą odwiedzać galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe oraz lokale gastronomiczne i kina. Osoby naruszając przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - apelują lubelscy mundurowi.

Od 1 grudnia zmieniły się limity osób w obiektach. Według rozporządzenia obowiązuje limit jednej osoby na 15 mkw na siłowniach, w klubach i centrach fitness, lokalach hazardowych, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach (obecny limit to jedna osoba na 10 mkw). Maksymalnie 100 osób może uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach, takich jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek (obecny limit to 150 osób). Limit jednej osoby na 15 mkw. obowiązuje również w obiektach handlowych (obecnie jedna osoba na 10 mkw).

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama