Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:33
Reklama

Włodawa: Lekarzy jak na lekarstwo

Pediatrów, anestezjologów, chirurgów, a nawet lekarzy medycyny rodzinnej poszukuje Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie. Żeby miał kto leczyć pacjentów, szpital oferuje pracę lekarzom zza naszej wschodniej granicy.
Włodawa: Lekarzy jak na lekarstwo

We włodawskim szpitalu – podobnie jak w wielu innych szpitalach w naszym regionie – od dawna brakuje personelu medycznego. Lista deficytowych specjalizacji jest długa. Najbardziej potrzeba pediatrów.

- Z uwagi na brak kadry lekarskiej we Włodawie przestał działać oddział pediatryczny. Szpital łata dziury kadrowe, ale nie zawsze jest to możliwe – mówi starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

O przywrócenie pediatrii apelowali rodzice maluchów z Włodawy i okolic miasta.

- Najbliższy oddział pediatryczny jest w Chełmie, to 50 kilometrów drogi stąd – powiedziała nam pani Natalia, mama rocznej dziewczynki.

Rodzice nic jednak nie wskórali, bo chętnych do pracy w szpitalu po prostu nie ma.

- Szpital w dalszym ciągu poszukuje pediatrów. Braki występują w zasadzie w każdej specjalności lekarskiej, tj. anestezjologicznej, chirurgicznej, internistycznej, a także w medycynie rodzinnej, ginekologii i położnictwie. Brakuje też lekarzy radiologów – wylicza Elżbieta Korszla, z-ca dyrektora placówki ds. administracyjno-organizacyjnych.

Obecnie szpital ma obsadzonych 47,3 etatów lekarskim i niewiele ponad 121 etatów pielęgniarskich.

- To zatrudnienie na poziomie minimalnym w stosunku do obowiązujących przepisów - przyznaje Elżbieta Korszla.

Problemy z obsadą były przyczyną zawieszenia działalności Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Nie działał od kwietnia. Wznowił działalność dopiero kilka tygodni temu.

Ponieważ szpitalowi trudno znaleźć specjalistów w kraju, szuka lekarzy za granicą. Obecnie we Włodawie zatrudnionych jest trzech lekarzy z Ukrainy i jeden z Białorusi.

- Tacy lekarze potrzebują prawa do wykonywania zawodu w Polsce. Nie mogą pracować samodzielnie dopóki nie dostaną pozwolenia z Ministerstwa Zdrowia. To trwa – wyjaśnia starosta włodawski.

SPZOZ oferuje specjalistom umowy o pracę, zlecenie lub kontraktowe.

- Zatrudnimy każdego lekarza, który będzie chciał pracować w naszym szpitalu, przychodni lub Podstawowej Opiece Zdrowotnej. To samo dotyczy pielęgniarek. Prowadzimy ciągłą rekrutację pielęgniarek - informuje zastępca dyrektora szpitala.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama