Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włodawa: Lekarzy jak na lekarstwo

Pediatrów, anestezjologów, chirurgów, a nawet lekarzy medycyny rodzinnej poszukuje Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie. Żeby miał kto leczyć pacjentów, szpital oferuje pracę lekarzom zza naszej wschodniej granicy.
Włodawa: Lekarzy jak na lekarstwo

We włodawskim szpitalu – podobnie jak w wielu innych szpitalach w naszym regionie – od dawna brakuje personelu medycznego. Lista deficytowych specjalizacji jest długa. Najbardziej potrzeba pediatrów.

- Z uwagi na brak kadry lekarskiej we Włodawie przestał działać oddział pediatryczny. Szpital łata dziury kadrowe, ale nie zawsze jest to możliwe – mówi starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

O przywrócenie pediatrii apelowali rodzice maluchów z Włodawy i okolic miasta.

- Najbliższy oddział pediatryczny jest w Chełmie, to 50 kilometrów drogi stąd – powiedziała nam pani Natalia, mama rocznej dziewczynki.

Rodzice nic jednak nie wskórali, bo chętnych do pracy w szpitalu po prostu nie ma.

- Szpital w dalszym ciągu poszukuje pediatrów. Braki występują w zasadzie w każdej specjalności lekarskiej, tj. anestezjologicznej, chirurgicznej, internistycznej, a także w medycynie rodzinnej, ginekologii i położnictwie. Brakuje też lekarzy radiologów – wylicza Elżbieta Korszla, z-ca dyrektora placówki ds. administracyjno-organizacyjnych.

Obecnie szpital ma obsadzonych 47,3 etatów lekarskim i niewiele ponad 121 etatów pielęgniarskich.

- To zatrudnienie na poziomie minimalnym w stosunku do obowiązujących przepisów - przyznaje Elżbieta Korszla.

Problemy z obsadą były przyczyną zawieszenia działalności Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Nie działał od kwietnia. Wznowił działalność dopiero kilka tygodni temu.

Ponieważ szpitalowi trudno znaleźć specjalistów w kraju, szuka lekarzy za granicą. Obecnie we Włodawie zatrudnionych jest trzech lekarzy z Ukrainy i jeden z Białorusi.

- Tacy lekarze potrzebują prawa do wykonywania zawodu w Polsce. Nie mogą pracować samodzielnie dopóki nie dostaną pozwolenia z Ministerstwa Zdrowia. To trwa – wyjaśnia starosta włodawski.

SPZOZ oferuje specjalistom umowy o pracę, zlecenie lub kontraktowe.

- Zatrudnimy każdego lekarza, który będzie chciał pracować w naszym szpitalu, przychodni lub Podstawowej Opiece Zdrowotnej. To samo dotyczy pielęgniarek. Prowadzimy ciągłą rekrutację pielęgniarek - informuje zastępca dyrektora szpitala.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama