Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Chorych dzieci tyle, ile łóżek

Brakuje wolnych miejsc na chełmskim oddziale pediatrycznym. Każde łóżko jest "na wagę złota". Nie tylko dlatego, że szaleje wirus RSV.
Chełm: Chorych dzieci tyle, ile łóżek

W ciężkiej sytuacji są rodzice, których dzieci chorują. Znalezienie miejsca w szpitalu dla małego pacjenta graniczy z cudem. Wszystko przez zawieszenie działalności oddziałów pediatrycznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy Alei Kraśnickiej, w Zamościu, Lubartowie i Włodawie. Powoduje to masowy napływ pacjentów do innych szpitali, w tym do Chełma.

- Dziecięcy Szpital Kliniczny jest przepełniony pacjentami z RSV. Jest ich około 30. Na dodatek trwa tam remont i są przez to niewydolni. Reszta oddziałów dziecięcych w województwie działa różnie, generalnie wiele z nich jest zamkniętych. Natomiast my działamy normalnie i mamy pełne obłożenie - mówi Lech Litwin, z-ca dyrektora ds. lecznictwa w SP WSS w Chełmie.

Wirus RSV przenosi się drogą kropelkową i odpowiada za infekcje dróg oddechowych. Szybko się szerzy w żłobkach i przedszkolach. Najbardziej groźny jest dla niemowląt i małych dzieci. Chorują też starsze dzieci i młodzież, ale u nich zakażenie przebiega zazwyczaj łagodnie. W środę w ubiegłym tygodniu wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował, że w regionie pojawia się coraz większa liczba zakażeń tym wirusem wśród dzieci. W tej sprawie odbyła się  wideokonferencja z dyrektorami szpitali, gdzie znajdują się oddziały pediatryczne.

- Mamy wszystkie miejsca zajęte na oddziale pediatrycznym, ale niekoniecznie z powodu zakażeń RSV - zapewnia Litwin.

Teraz czytane: Zginął, gdy wracał do domu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama