Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Do więzienia za czołówkę na haju

Na trzy i pół roku więzienia Sąd Rejonowy w Chełmie skazał 20-latka z Chełma, który w kwietniu 2019 r. w Strachosławiu nagle zjechał ze swojego pasa i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka autem. Okazało się, że młody kierowca prowadził samochód, będąc pod wpływem amfetaminy i marihuany.
Chełm: Do więzienia za czołówkę na haju

20-latek ma też - decyzją sądu - dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, musi zapłacić 5 tys. złotych na Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, oraz 8 tys. zł nawiązki dla jednego z poszkodowanych. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Prokuratura już zapowiedziała apelację.

Do wypadku doszło 2 kwietnia 2019 r. przed godziną 5 nad ranem w Strachosławiu. Jak ustalili śledczy, 20-latek jechał drogą wojewódzką z Kamienia do Chełma. Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa na drodze, nie zachował środków ostrożności i nagle zjechał swoją corsą na lewy pas, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo kierowcą astry.

Auta były mocno zniszczone. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, żeby wydobyć z nich rannych. Wszystkie osoby podróżujące samochodami zostały przewiezione do szpitala. Dwie trafiły do Chełma, dwie do Krasnegostawu.

Oplem astrą kierował 39-letni mieszkaniec gminy Horodło, w powiecie hrubieszowskim. Podczas wypadku złamał rzepkę prawej nogi. Z 20-latkiem podróżowały dwie osoby: 16-latek z gminy Kamień i 21-latka z Chełma. Kobieta miała złamaną kość udową i ramienia, młody mężczyzna – krwiaka przymózgowego, złamane kości czaszki i twarzoczaszki, kość promieniową i poszarpany staw skokowy.

39-letni kierowca był trzeźwy. Od 20-latka pobrano krew do badania. Okazało się, że siedział za kółkiem, będąc pod wpływem środków odurzających – amfetaminy i marihuany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Akt oskarżenia w jego sprawie prokuratura skierowała do sądu pod konie 2019 r.

Czytaj również: Czwarta fala dotarła do chełmskiego szpitala

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama