Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 08:05
Reklama

Chełm: Do więzienia za czołówkę na haju

Na trzy i pół roku więzienia Sąd Rejonowy w Chełmie skazał 20-latka z Chełma, który w kwietniu 2019 r. w Strachosławiu nagle zjechał ze swojego pasa i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka autem. Okazało się, że młody kierowca prowadził samochód, będąc pod wpływem amfetaminy i marihuany.
Chełm: Do więzienia za czołówkę na haju

20-latek ma też - decyzją sądu - dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, musi zapłacić 5 tys. złotych na Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, oraz 8 tys. zł nawiązki dla jednego z poszkodowanych. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Prokuratura już zapowiedziała apelację.

Do wypadku doszło 2 kwietnia 2019 r. przed godziną 5 nad ranem w Strachosławiu. Jak ustalili śledczy, 20-latek jechał drogą wojewódzką z Kamienia do Chełma. Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa na drodze, nie zachował środków ostrożności i nagle zjechał swoją corsą na lewy pas, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo kierowcą astry.

Auta były mocno zniszczone. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, żeby wydobyć z nich rannych. Wszystkie osoby podróżujące samochodami zostały przewiezione do szpitala. Dwie trafiły do Chełma, dwie do Krasnegostawu.

Oplem astrą kierował 39-letni mieszkaniec gminy Horodło, w powiecie hrubieszowskim. Podczas wypadku złamał rzepkę prawej nogi. Z 20-latkiem podróżowały dwie osoby: 16-latek z gminy Kamień i 21-latka z Chełma. Kobieta miała złamaną kość udową i ramienia, młody mężczyzna – krwiaka przymózgowego, złamane kości czaszki i twarzoczaszki, kość promieniową i poszarpany staw skokowy.

39-letni kierowca był trzeźwy. Od 20-latka pobrano krew do badania. Okazało się, że siedział za kółkiem, będąc pod wpływem środków odurzających – amfetaminy i marihuany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Akt oskarżenia w jego sprawie prokuratura skierowała do sądu pod konie 2019 r.

Czytaj również: Czwarta fala dotarła do chełmskiego szpitala

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama