Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:22
Reklama

Chełm: Trzymamy kciuki za Oliwierka

Oliwier Kloc z Chełma - chłopiec, który urodził się z wieloma wadami wrodzonymi - jest już po pierwszej operacji rączki. Mamy dobre wiadomości - przebiegła pomyślnie.
Chełm: Trzymamy kciuki za Oliwierka

O małym Oliwierku usłyszeliśmy przed ponad rokiem, gdy jego rodzice zaczynali zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie operacji ortopedycznych. Chłopiec miał wtedy zaledwie 5 miesięcy. Teraz ma ponad 1,5 roku. Urodził się ze znacznie skróconą nóżką i zdeformowaną rączką. W lewej dłoni nie ma dwóch palców. Można mu pomóc, ale to wymaga skomplikowanych i drogich operacji ortopedycznych. Na Siepomaga.pl zebrano 400 tys. zł. Po emisji programu „Sprawa dla reportera” została uruchomiona również zbiórka na portalu Uratujecie.pl oraz możliwość wysyłania SMS-ów. Kwota, jaka została tam zgromadzona, przeszła najśmielsze oczekiwania i wynosiła 288 tys. 353 zł. W sumie na konta Oliwierka trafiło 688 tys. 353 zł. Pieniądze te pozwolą sfinansować w całości dwie operacje. Nadwyżka pozostanie na koncie fundacji Siępomaga i zostanie przeznaczona na dalszy etap leczenia.

Pierwsza operacja Oliwierka odbyła się w ubiegły wtorek (28 września) po południu. Trwała 5,5 godziny.

- Dla nas to było 5,5 godziny stresu, strachu i nerwów. Cały zabieg operacyjny odbył się pomyślnie, dr Paley oraz jego zespół byli bardzo zadowoleni. Jedynie nie udało się przeprowadzić zabiegu rozdzielenia paluszków, który odbędzie się podczas kolejnej operacji, mamy nadzieję, że w lutym - mówi Elwira Kloc, mama chłopca.

Już wiadomo, że Oliwierek dobrze zniósł znieczulenie, nie wystąpiły żadne powikłania. Szybko dochodzi do siebie, ale ciągle go boli, dlatego podawane są mu leki przeciwbólowe.

- Wszyscy uczymy się nowej sytuacji. Gips jest bardzo duży, od pachy aż do końca paluszków - dodaje mama.

Czytaj także: Nasz człowiek z Finlandii


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama