Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:35
Reklama

Chełm: Wielkie liczenie pasażerów

Podobno jeszcze w tym tygodniu Chełmskie Linie Autobusowe rozpoczną wielkie liczenie pasażerów. Pracownicy spółki będą jeździć na wybranych trasach i sprawdzać, ile osób korzysta z darmowej komunikacji.
Chełm: Wielkie liczenie pasażerów

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, od piątku, oprócz kierowców, w autobusach miejskich będą jeździć też dwaj pracownicy spółki, którzy zajmą się liczeniem pasażerów. Podobno mają szczegółowo notować, ile osób wsiada i wysiada, na jakich przystankach i o jakich porach. Ci, którzy o tym wiedzą, zachodzą w głowę, po co spółce te dane, skoro i tak komunikacja miejska jest bezpłatna. A może CLA chcą sprawdzić, ile zarobiłyby, gdyby jednak sprzedawano bilety? Ciekawe, czy w związku z wprowadzeniem darmowej komunikacji CLA ma więcej pasażerów czy mniej? Być może chodzi jedynie o porównanie danych z wcześniejszych okresów.

Sceptycy twierdzą, że spółka przygotowuje się do wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, a autobusy po zmianach będą jeździć tylko tam, gdzie jest zainteresowanie pasażerów. Spółka musi bowiem oszczędzać i nie stać jej na puste kursy. Jeszcze inni uważają, że liczenie ma związek z rychłą wymianą taboru. Może wystarczą mniejsze autokary?

O powodach komisyjnego liczenia pasażerów chcieliśmy porozmawiać z prezesem spółki Wojciechem Chudobą, jednak stwierdził, że to sprawa wewnętrzna firmy, którą zarządza. Obiecał, że jeżeli pracownicy spółki rzeczywiście będą liczyć pasażerów, to wszyscy zostaną o tym poinformowani.

Czytaj również: Coraz więcej klas na nauczaniu zdalnym

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nikoś 04.10.2021 16:34
W sumie jeśli o liczenie chodzi to jakiś sens ma bo po co jeździć czesto tam gdzie wozi się powietrze lepiej jeździć tam gdzie jest więcej pasażerów a kursów mniej np do Szpitala i z powrotem....

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama