Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:50
Reklama

Coraz więcej klas na zdalnym nauczaniu

W czterech szkołach w powiecie chełmskim i trzech w Chełmie wprowadzono nauczanie zdalne. Powód? Coraz więcej potwierdzonych przypadków koronawirusa wśród uczniów i nauczycieli.
Coraz więcej klas na zdalnym nauczaniu

Koornawirus "wycina" coraz więcej klas, które przechodzą na nauczanie zdalne, gdy tylko ktoś z uczniów lub nauczycieli otrzyma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Przez to w ubiegłym tygodniu niemal całkiem opustoszała szkoła w Okszowie.

- Mamy na kwarantannie, do poniedziałku włącznie, wszystkie klasy od 4 do 8. Zachorował nauczyciel, który uczył w tych klasach - mówi dyrektor Krystyna Zera.

W związku z tym sanepid zorganizował badania przesiewowe dla uczniów i nauczycieli SP w Okszowie. Każdy kto chciał, mógł przyjechać do szkoły i poddać się badaniu. Skorzystało z tego ok. 20 osób. Nawet jeśli ktoś spośród nauczycieli lub uczniów otrzyma pozytywny wynik testu, od wtorku lekcje będą się odbywały stacjonarnie. Uczniowie nie mieli ze sobą kontaktu. Także nauczyciele prowadzili lekcje zdalnie, łącząc się z uczniami z domu.

- Nic nie wskazuje na to, żeby szkoła nadal miała mieć nauczanie zdalne. Frekwencja wśród młodszych dzieci jest bardzo dobra - zapewnia dyrektorka.

Do 4 października zdalne nauczanie będzie w klasie 8 w SP w Leśniowicach. Wynik pozytywny testu na koronawirusa otrzymał jeden z uczniów. Najdłużej w domach pozostaną uczniowie trzech 8 klas w SP Siedliszcze - do 7 października. Zachorował jeden z nauczycieli. Częściowe nauczanie zdalne wprowadzone zostało również w Szkole Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym, do szkoły uczniowie wracają dopiero 7 października.

W Chełmie częściowe nauczanie zdalne wprowadzone zostało w trzech szkołach. Dwie z nich figurują na liście kuratoryjnej już od kilku tygodni.

- Obecnie na nauczaniu zdalnym są trzy klasy - poinformowała nas w ubiegły piątek Halina Smyk, dyrektor I LO w Chełmie. - Pierwszej klasie kwarantanna skończy się 2 października, drugiej - 3 października, ostatnia klasa ma nauczanie zdalne do 7 października.

Koronawirus krąży w I LO od kilku tygodni. Podobnie sytuacja wygląda w Szkole Podstawowej nr 6, dawnej Jedenastce. To pierwsza szkoła w mieście, w której wykryto koronawirusa. Do końca ubiegłego tygodnia na zdalnym nauczaniu były cztery klasy.

- Od poniedziałku na kwarantannie zostają dwie klasy. Chyba że coś wydarzy się w weekend - powiedział nam w piątek Andrzej Kosiniec, dyrektor SP nr 6.

1 października zakończyła się kwarantanna części uczniów w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie.

Według danych, jakie pod koniec tygodnia opublikowało Kuratorium Oświaty w Lublinie, na częściowym lub całkowitym nauczaniu jest w województwie lubelskim prawie 100 placówek oświatowych.

Czytaj również: Oszukiwali seniorów i taksówkarzy

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
czerwonakomuna 22.10.2021 11:54
tak wygląda RUSKA tresura-cieszę się ,że nie mieszkam już na lubelszczyźnie.

anonim 09.10.2021 14:43
Te kwarantanny to jakaś kpina. Jeden uczeń zachoruje-cala klasa na zdalne...a nauczyciele, którzy uczyli w tej klasie nadal pracują z pozostałymi uczniami. Gdzie tu logika?

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama