Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:11
Reklama

Krasnystaw: Oszukiwali seniorów i taksówkarzy

W Krasnymstawie zatrzymano 22-latka z powiatu chełmskiego, który jest podejrzewany o udział w serii oszustw na "wnuczka i policjanta" w regionie. Fałszywi krewni i mundurowi wyłudzali od seniorów pieniądze, a po ich odbiór wysyłali niczego nieświadomych taksówkarzy.
Krasnystaw: Oszukiwali seniorów i taksówkarzy

Jedno z oszustw z udziałem 22-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego opisali kraśniccy mundurowi. Doszło do niego w połowie września br. Na telefon stacjonarny 80-latki zadzwoniła młoda kobieta podająca się za policjantkę. Poinformowała ją o trudnej sytuacji wnuczki, która jakoby zabiła człowieka w wypadku samochodowym.

- Aby uniknąć 5-letniej odsiadki w więzieniu, „krewna” seniorki potrzebowała 100 tysięcy złotych i to w jak najszybszym czasie. Starsza pani słyszała w tle głos innej młodej kobiety, która prosiła o pomoc i przekazanie pieniędzy. Myślała, że to jej wnuczka - opowiada mł. asp. Paweł Cieliczko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Zmanipulowana kobieta nie miała w domu takiej kwoty. W reklamówkę zapakowała ponad 36 tysięcy złotych i przekazała je taksówkarzowi, który podjechał pod jej dom. Jak ustalili policjanci, mężczyzna otrzymał zlecenie od oszustów.

W wyniku podjętych działań kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Kraśnika zatrzymali w Krasnymstawie 22-letniego Ernesta R., który odebrał pieniądze od taksówkarza. Udało się odzyskać wyłudzoną kwotę.

- W ostatnich tygodniach doszło w województwie lubelskim do co najmniej kilku podobnych oszustw, gdzie do seniorów kierowani byli nieświadomi przestępczego procederu taksówkarze. 22-latek został już tymczasowo aresztowany. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy mężczyzna może usłyszeć jeszcze 10 kolejnych zarzutów. Łączne straty szacowane są na około 200 tysięcy złotych - dodaje rzecznik kraśnickich policjantów.

Teraz czytane: Chcieli rozprowadzać narkotyki w więzieniu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama