Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:18
Reklama

Krasnystaw: Oszukiwali seniorów i taksówkarzy

W Krasnymstawie zatrzymano 22-latka z powiatu chełmskiego, który jest podejrzewany o udział w serii oszustw na "wnuczka i policjanta" w regionie. Fałszywi krewni i mundurowi wyłudzali od seniorów pieniądze, a po ich odbiór wysyłali niczego nieświadomych taksówkarzy.
Krasnystaw: Oszukiwali seniorów i taksówkarzy

Jedno z oszustw z udziałem 22-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego opisali kraśniccy mundurowi. Doszło do niego w połowie września br. Na telefon stacjonarny 80-latki zadzwoniła młoda kobieta podająca się za policjantkę. Poinformowała ją o trudnej sytuacji wnuczki, która jakoby zabiła człowieka w wypadku samochodowym.

- Aby uniknąć 5-letniej odsiadki w więzieniu, „krewna” seniorki potrzebowała 100 tysięcy złotych i to w jak najszybszym czasie. Starsza pani słyszała w tle głos innej młodej kobiety, która prosiła o pomoc i przekazanie pieniędzy. Myślała, że to jej wnuczka - opowiada mł. asp. Paweł Cieliczko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Zmanipulowana kobieta nie miała w domu takiej kwoty. W reklamówkę zapakowała ponad 36 tysięcy złotych i przekazała je taksówkarzowi, który podjechał pod jej dom. Jak ustalili policjanci, mężczyzna otrzymał zlecenie od oszustów.

W wyniku podjętych działań kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Kraśnika zatrzymali w Krasnymstawie 22-letniego Ernesta R., który odebrał pieniądze od taksówkarza. Udało się odzyskać wyłudzoną kwotę.

- W ostatnich tygodniach doszło w województwie lubelskim do co najmniej kilku podobnych oszustw, gdzie do seniorów kierowani byli nieświadomi przestępczego procederu taksówkarze. 22-latek został już tymczasowo aresztowany. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy mężczyzna może usłyszeć jeszcze 10 kolejnych zarzutów. Łączne straty szacowane są na około 200 tysięcy złotych - dodaje rzecznik kraśnickich policjantów.

Teraz czytane: Chcieli rozprowadzać narkotyki w więzieniu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama