Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 05:55
Reklama

Chełm: Chcieli rozprowadzać narkotyki w więzieniu

Dwóch osadzonych, ich koleżanka na wolności i dostawca żywności do Zakładu Karnego w Chełmie odpowiedzą przed sądem za uczestnictwo w obrocie większej ilości środków psychotropowych i odurzających. Plan przemycenia do więzienia przy pomocy mopa narkotyków, których wystarczyłoby dla kilkudziesięciu osób, na szczęście się nie udał. Paczka została w porę przechwycona przez funkcjonariuszy.
Chełm: Chcieli rozprowadzać narkotyki w więzieniu

Akt oskarżenia w tej sprawie śledczy przesłali do sądu kilka dni temu. Według ich ustaleń, 20 grudnia ub. r. 38-letni osadzony skontaktował się telefonicznie ze znajomą 31-latką i poprosił ją o dostarczenie do więzienia za pośrednictwem 36-letniego dostawcy produktów żywnościowych paczki zawierającej środki psychotropowe. Miała jej to przekazać wskazana przez więźnia osoba.

Jeszcze tego samego dnia kobieta spotkała się z nieustalonym przez śledczych mężczyzną, który dał jej pakunek oklejony taśmą. Zadzwoniła więc do dostawcy i umówiła się z nim następnego dnia na godzinę 7. 21 grudnia spotkali się na trasie wylotowej do Lublina w opuszczonym budynku po stacji CPN. Mężczyzna zabrał pakunek, dostał też za fatygę zapłatę – 150 zł i pojechał do ZK w Chełmie zawieźć towar. Wjechał na teren więzienia i zaparkował obok magazynów z zaopatrzeniem. Tam pracował inny osadzony, 43-latek z powiatu ryckiego. Dostawca otworzył okienko znajdujące się na drzwiach magazynu i przekazał pakunek – jak ustalili śledczy - podobno za pomocą końcówki mopa. Jakkolwiek to wyglądało, było skuteczne...

Plan być może by się nawet udał, gdyby nie to, że osadzony dziwnie się zachowywał, co wzbudziło podejrzenia w mundurowych. Ponieważ funkcjonariusze znaleźli i przejęli towar, nie udało się go rozprowadzić po więzieniu. Podejrzanych zatrzymano. Dostawca najpierw trafił do aresztu, potem środek zapobiegawczy zmieniono na dozór. Pośredniczka jest cały czas pod dozorem policji. Nie mogą opuszczać kraju.

Dostawca przekonywał podczas przesłuchania, że nie miał pojęcia, co było w paczce, którą przywiózł do ZK. Podobnie tłumaczyła się kobieta. Przyznała się do przekazania pakunku, ale – jak stwierdziła podczas zeznań - nie wiedziała, co on zawiera. Osadzeni natomiast do zarzutów się nie przyznali i odmówili składania zeznań.

Okazało się, że towaru, jaki trafił do więzienia, wystarczyłoby dla kilkudziesięciu osadzonych. Było tam 454 tabletek środka psychotropowego (klonazepan), a także amfetamina, z której można było sporządzić 44 działki handlowe, 3–CMC na 49 działek i 10 działek suszu.

Niebawem cała czwórka stanie przed sądem.

Czytaj też: Mieszkańcy gminy kontra prezydent miasta

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama